Babič se po roce vrací do ringu!

Alen Babič vs Steve RobinsonChorvatský boxer Alen Babič se vrací mezi šestnáct provazů po loňské porážce s Lukaszem Rozanskim. Jeho soupeřem bude na galavečeru Wardley vs Clarke Brit Steve Robinson!

31.3.2024 – O2 Arena, Londýn, VB
Těžká váha
Alen Babič 🇭🇷🆚🇬🇧 Steve Robinson
Přímý přenos na Sky Sports!

Třiatřicetiletý rodák z chorvatské Rijeky „The Savage“ Alen Babič (11-1-0, 10 KO) měl skvěle rozjetou profesionální kariéru a do loňského roku si na své konto připsal jedenáct vítězství v řadě a z toho deset před limitem. V roce 2022 zvládl také těžký zápas s Adamem Balskim (19-2-0, 11 KO) a získal stříbrný pás WBC ve váze Bridgerweight.

Loni v dubnu se tak v této váhovce střetl o světový titul WBC s neporaženým polským bijcem Lukaszem Rozanskim (15-0-0, 14 KO). Babič vyl velkým favoritem a očekávalo se, že osmatřicetiletého Poláka přejede. Jenže opak byl pravdou, Rozanski dokázal před domácími fanoušky Babiče zdemolovat už v prvním kole a světový titul získal on.

Následně se Chorvat odmlčel a minulý měsíc oznámil, že se už nebude připravovat v kempu britského bouřliváka Dilliana Whyta (29-3-0, 19 KO) a přesune se do Celtic Warrior Gymu v irském Dublinu. Nyní už známe termín zápasu a jméno soupeře. Babič se představí 31. března na galavečeru Wardley vs Clarke a jeho soupeřem bude stejně starý britský boxer „Drago“ Steve Robinson (6-2-0, 4 KO).

Alen Babič vs Steve Robinson