Loma vs Kambosos o pás IBF a IBO!

Vasyl Lomachenko vs George KambososBývalý světový šampión Vasyl Lomachenko bude opět bojovat o světový titul. 11. května v Austrálii vyzve domácího světového šampióna George Kambosose o tituly IBF a IBO!

11.5.2024 – RAC Arena, Perth, Austrálie 
Lehká váha
Vasyl Lomachenko 🇺🇦🆚🇦🇺 George Kambosos
Souboj o tituly IBF a IBO

Ukrajinská jednička a světová trojka „Loma“ Vasyl LOMACHENKO (17-3-0, 11 KO) a australská jednička a světová devítka „Ferocious“ George KAMBOSOS (21-2-0, 10 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly organizací IBF a IBO!

Pětatřicetiletý ukrajinský boxer a bývalý světový šampión pérové, super pérové a lehké váhy Vasyl Lomachenko se pokusil loni v květnu na galavečeru v Las Vegas získat opět světové tituly, ale nestačil sporně na body na tehdejšího krále divize Devina Haneye (31-0-0, 15 KO). Následně Američan oznámil přechod do super lehké váhy a pás IBF se uvolnil.

Lomachenko bude mít nyní šanci uvolněný pás získat, protože se o něj střetne na květnovém galavečeru v Austrálii s šampiónem menší organizace IBO George Kambososem. Třicetiletý Američan s Haneyem taky prohrál, když mu dvakrát v roce 2022 podlehl na body. Loni v červenci získal alespoň pás IBO, když těsně na body přetlačil šampióna ze Spojených států Maxi Hughese (26-6-2, 5 KO).

Vasyl Lomachenko vs George Kambosos