Wilder, Ruiz, Dubois, Hrgovič a Joyce jsou připraveni!

Tyson Fury vs Oleksandr UsykČtyři hlavní světové organizace, to znamená také čtyři žebříčky a čtyři povinní vyzývatelé o světový titul. Jaké zápasy nás čekají, pokud je opravdu duel Fury vs Usyk ztracen?

Letos v dubnu jsme se měli dočkat vysněného sjednocujícího zápasu v nejtěžší váhové divizi. Souboje, který měl rozhodnout o králi těžké váhy. Neporažený šampión organizace WBC Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) a neporažený šampión organizací WBA, WBO, IBF a IBO Oleksandr Usyk (20-0-0, 13 KO) se měli utkat 29. dubna ve Wembley.

Wilder, Ruiz, Dubois, Hrgovič a Joyce

Jenže dnes se rozjel kolotoč veřejných prohlášení a Usykův tým informoval, že Usyk ukončil přípravný kemp a dále se nebude na zápas připravovat. Dá si pauzu a poté se bude věnovat povinným obhajobám. Na druhé straně zástupci Tysona Furyho řekli, že se budou snažit do zítra zápas domluvit. Nicméně pravděpodobnost je velmi malá.

Každá organizace má svůj vlastní žebříček, který určuje kdo se stane povinným vyzývatelem úřadujícího šampióna. Nyní se podíváme na boxery, který vévodí žebříčkům organizací WBA, WBO, WBC a IBF. Každý z nich má přednostní právo se utkat s šampiónem dané organizace.

Daniel Dubois

WBA – Daniel Dubois
Na konci loňského roku určila WBA povinného vyzývatele o světový titul v těžké váze, kterým je pětadvacetiletý britský boxer „Dynamite“ Daniel Dubois (19-1-0, 18 KO). Dubois má od loňské června v držení standardní světový pás WBA díky výhře nad Američanem Trevorem Bryanem. Pás následně obhájil na začátku prosince s Jihoafričanem Kevinem Lerenou.

Deontay Wilder vs Andy Ruiz

WBC – Deontay Wilder / Andy Ruiz
Organizace WBC vytvořila vyzývatelský eliminátor, který by měl v první polovině letošního roku vyvrcholit finálovým duelem Deontay Wilder (43-2-1, 42 KO) vs Andy Ruiz (35-2-0, 22 KO). Vítěz poté vyzve světového šampióna. V předchozích zápasech dokázal Wilder ukončit Fina Heleniuse a Ruiz vybodovat Kubánce Ortize.

Joe Joyce

WBO – Joe Joyce
U organizace WBO je to neporažený sedmatřicetiletý britský boxer „Juggernaut“ Joe Joyce (15-0-0, 14 KO), který získal loni v září prozatímní světový titul, když v jedenáctém kole vybodoval bývalého světového šampióna z Nového Zélandu Josepha Parkera. Nyní má před sebou obhajobu pásu s čínským boxerem Zhileiem Zhangem.

Filip Hrgovič

IBF – Filip Hrgovič
I poslední boxerská organizace má svého povinného vyzývatele. IBF určila neporaženou chorvatskou jedničku, kterou je třicetiletý „El Animal“ Filip Hrgovič (15-0-0, 12 KO). Chorvat se do pozice vyzývatele dostal díky velmi sporné výhře v eliminačním souboji s čínským boxerem Zhilei Zhangem.