Vojtěch Garba se vrací na turnaji RFA 10!

Vojtěch GarbaŽádný konec kariéry se nakonec konat nebude. Vojtěch Garba své rozhodnutí přehodnotil a vrací se do boje na galavečeru organizace RFA 10, který se bude konat v Havířově!

Jeden z největších československých MMA prospektů polotěžké váhy je nepochybně Vojtěch Garba. Po jeho poslední prohře se světově uznávaným Brucem Soutem ukončil kariéru, ale v důchodu dlouho nevydržel. Přemožitel legendárního Gorana Reljiče ohlásil svůj návrat a spolu s dalšími hvězdami organizace ho uvidíme na turnaji RFA 10 v Havířově.

Dvě světová jména a náhlý konec kariéry
Když Vojtěch Garba přišel do organizace RFA, vzal si hned tu největší možnou výzvu. Za soupeře si zeptal přemožitele Attily Végha a bývalého šampiona nejlepší evropské organizace KSW, Gorana Reljiče. Garba byl podle světového žebříčku obrovský outsider, ale zápas přinesl jedno z největších překvapení v historii československé MMA scény.

V dalším zápase si opět ukrojil velké sousto a čelil bývalému bojovníkovi americké PFL, Brazilci Brucovi Soutovi. I když se Garbovi podařilo Brazilce několikrát tvrdě zasáhnout, nezvládl zápas po taktické stránce a Souto ho většinu zápasu odkontroloval na krátkou vzdálenost. Vojtěch po zápase šokoval celou scénu, když položil do středu klece rukavice.

„Své rozhodnutí skončit jsem nevymyslel včera po zápase, ale měl jsem ho v hlavě už dříve. Není to nic náhle. Do zápasového tempa bych se vrátil pouze za předpokladu, že by se naším sportem dalo živit, aniž by člověk ze sebe musel dělat šaška. Rozumím tomu, že to prodává lístky atd., ale to není můj styl“. odůvodnil své rozhodnutí.

Vojtěch Garba

Láska ke sportu byla silnější
Opustit dráhu profesionálního MMA bojovníka je velmi těžká věc. Mnozí světoví zápasníci si po zavěšení rukavic na hřebík uvědomili, že učinili předčasný závěr. 26letý reprezentant Jayman MMA Fighting Systems to měl velmi podobně a definitivně ukončit kariéru se nadějný český bojovník ještě nechystá.

Vojtěch Garba má za sebou mezi profesionály 11 profesionálních duelů, ze kterých si odnesl skóre 7-4. Zpočátku střídal výhry s prohrami, ale po tříleté přestávce a přechodu do polotěžké váhy začal excelovat. Dva výborné výkony proti Reljičovi a Soutovi z něj udělaly jednoho z nejlepších česko-slovenských polotěžkých vah a v současnosti mu patří 141. příčka nejlepšího světového bojovníka ve své divizi.

Před domácím publikem v Havířově
Garbův velkolepý návrat do MMA kolotoče bude okořeněn tím, že bude bojovat na domácí půdě. Svěřenec Jakuba Müllera se představí na turnaji RFA 10 v Havířově, na kterém slezští bojovníci budou bránit své hradby před bojovníky ze zbytku světa. Podaří se Garbovi dostat zpátky na vítěznou vlnu a potěšit domácí publikum dalším světovým výkonem? Odpověď zjistíme již 13. května.

Vojtěch Garba