Wilder: O mém návratu rozhodli fanoušci!

Deontay WilderBývalý světový šampión těžké váhy Deontay Wilder přiznal, že o jeho návratu do ringu rozhodli fanoušci. Když jsem viděl kolik lidí přišlo na odhalení mé sochy, bylo jasno, říká!

Šestatřicetiletý „The Bronze Bomber“ Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO) v únoru 2020 poprvé v kariéře prohrál, když jej v sedmi kolech zničil Tyson Fury a sebral mu světový titul organizace WBC. Loni v říjnu se konala odveta, ve které Fury opět dominoval a Wildera knockoutoval v jedenáctém kole.

Tyson Fury vs Deontay Wilder

Nebylo jasné, jestli se americký boxer vrátí do ringu a on sám říkal, že uvažuje o konci profesionální kariéry. Aktuálně je Wilder Americkou jedničkou a ve světovém žebříčku je na 2. místě. Prezident WBC také řekl, že pokud Fury ukončí kariéru, tak Wilder bude ten, kdo bude o uvolněný titul bojovat.

V květnu Deontay Wilder odhalil v rodné Tuscaloose v americké Alabamě svou bronzovou sochu a oznámil, že bude v kariéře pokračovat. „Ano, vracím se a budu znovu boxovat. Nebyl jsem si jistý, jestli mám pokračovat, ale fanoušci z celého světa mě přesvědčili, že mě chtějí znovu vidět. A co si budeme povídat, bez amerického šampióna není těžká váha tak atraktivní“. Řekl v květnu bývalý šampión.

Deontay Wilder

Nyní slova potvrzuje. „Byla to pro mě dlouhá cesta a ode dneška pokračuje. Tolikrát jsem přemýšlel o tom, jestli se mám držet stranou nebo se vrátit. Jakmile jsme odhalili sochu v mém rodném městě a viděl jsem kolik lidí přijelo, kolik lidí mi psalo a všechny ty emoce, jak lidi brečí a říkají, že jsem skutečný král, tak jsem cítil, že moje cesta musí pokračovat“. řekl včera Wilder po ohlášení zápasu s Robertem Heleniusem.

A dodává „Takže jsem tu znovu a těším na návrat do ringu. Především se těším do Barcleys centra, který považuji za svůj druhý domov. Svedl jsem zde tolik ničivých zápasů a těším se až je budu moci fanouškům předvést další. 15. října jsem zpět v plné síle a jdu si opět pro titul“.