Helenius: Uvidíte další velké překvapení!

Robert Helenius vs Adam KownackiFinský bijec Robert Helenius neztrácí před nadcházejícím duelem s Deontayem Wilderem sebevědomí a slibuje větší překvapení než v zápasech s Kownackim!

Osmatřicetiletý finský viking „The Nordic Nightmare“ Robert Helenius (31-3-0, 20 KO) si na bývalého světového šampióna organizace WBC Deontaye Wildere (42-2-1, 41 KO) hodně věří. Slibuje větší překvapení než v případě duelů s Kownackim, především toho prvního, kde s jeho výhrou prakticky nikdo nepočítal.

„Bude skvělé znovu boxovat v Barclays Centru v tak velkém zápase jako bude tento. Dlouho jsem čekal na velkou příležitost a můžu všechny ujistit, že jsem na ni připravený. Šanci boxovat o titul dostanete třeba jen jednou za život a já věřím, že ji využiji“. Říká finský boxer

Deontay Wilder vs Robert Helenius

A dodává „Tentokrát to bude ještě vetší překvapení, než v mém prvním a možná i druhém zápase s Adamem Kownackim. Mým cílem je stát se světovým šampiónem a tento boj mě tam dostane. Jedničkou těžké váhy se můžu stát pouze když vyhraju nad těma nejlepšíma a proto jsem se rozhodl utkat se s Wilderem“. Uzavřel Robert Helenius

Finský boxer má na svém kontě pouze tři porážky. Tu první mu uštědřil v roce 2016 Francouz Johann Duhaupas, což bylo také velké překvapení a Heleniusovi se přestalo věřit. Následovali tři výhry se slabšími soupeři a v roce 2017 další velký duel, který ovšem prohrál, když jej jasně vybodoval Dillian Whyte.

Následně opět zvládl lehčí zápasy, aby v roce 2019 prohrál s Američanem Geraldem Washingtonem a začalo se spekulovat o konci kariéry. Jenže v březnu 2020 přišel šok, v americkém Barcleys centru nastoupil jako potrava pro neporaženého Poláka Adama Kownackiho a nikdo mu nedával ani nejmenší šance.

Robert Helenius vs Adam Kownacki

Jenže Helenius všem zavřel pusu a Poláka překvapivě ukončil už ve čtvrtém kole. Loni v říjnu následovala odveta, do které opět Kownacki nastupoval jako favorit, ale už se začalo mluvit o tom, zdali Helenius opět nezopakuje předešlí výkon. Finský boxer opět překvapil, když Kownackiho opět porazil před limitem, tentokrát v šestém kole a dostal se zpátky do hry. Nyní mu v osmatřiceti letech patří 16. místo ve světovém žebříčku.

Robert Helenius vs Adam Kownacki