Potvrzeno: Wilder vs Helenius v polovině října!

Deontay Wilder vs Robert HeleniusTo o čem jsme psali se stalo realitou. Bývalý světový šampión těžké váhy Deontay Wilder se 15. října vrátí mezi šestnáct provazů a utká se s Robertem Heleniusem! Bude ve hře i titul WBC?

15.10.2022 – Barclays Center, Brooklyn, USA
Těžká váha
Deontay Wilder 🇺🇸🆚🇫🇮 Robert Helenius

Americká jednička a světová dvojka „The Bronze Bomber“ Deontay WILDER (42-2-1, 41 KO) a finská jednička a světová šestnáctka „The Nordic Nightmare“ Robert  HELENIUS (31-3-0, 20 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě na galavečeru v Brooklynu!

Deontay Wilder vs Robert Helenius

Šestatřicetiletý „The Bronze Bomber“ Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO) za poslední 3 roky odboxoval pouze dva duely s Tysonem Furym (32-0-1, 23 KO) a oba prohrál. V únoru 2020 prohrál v sedmém kole a přišel o pás WBC. V loňské odvetě prohrál v kole jedenáctém a jeho budoucnosti panovali obavy.

Nyní se americký knockouter vrátí a bude se chtít znovu stát světovým šampiónem. Na galavečeru v Barclays centru v Brooklynu bude jeho soupeřem osmatřicetiletý finský boxer „The Nordic Nightmare“  Robert Helenius (31-3-0, 20 KO).

Deontay Wilder

Helenius také za poslední tři roky odboxoval pouze dva duely s jedním soupeřem a tím byl Polák Adam Kownacki. Ačkoliv byl v obou případech velkým favoritem Kownacki, tak Helenius oba zápasy jednoznačně ovládl, když v prvním zápase Poláka ukončil ve čtvrtém kole a v odvetě v kole šestém.

Další zajímavostí zápasu bude i možný titul WBC, který ještě stále drží Tyson Fury (32-0-1, 23 KO). Pokud by se titulu vzdal, což se předpokládá, bude WBC řešit, do jakého zápasu jej uvolní a prezident organizace Mauricio Suleiman se nechal slyšet, že Wilder je první na řadě.

Robert Helenius

Nabízejí se tedy dvě varianty. Tou první je, že by se Wilder a Helenius utkali rovnou o plnohodnotný světový titul. Druhá varianta je, že by se utkali v rámci eliminačního duelu, WBC by určila ještě jednu dvojici a vítězové by se poté utkali o pás. Vše má ale nyní ve svých rukách Fury, který musí dát definitivní zprávu o ukončení kariéry do pátku 26.8.

Tyson Fury