Usyk vs Joshua 2: Jak duel vidí čeští a slovenští boxeři?

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua 2Jak očekávanou bitvu vidí Vasil Ducár, Václav Pejsar, Zsolt Osadan, Michal Plesník, Pavel Šour, Jozef Jurko, Tomáš Adámek, Anatoli Hunanyan, Pavel Polakovič, Viktor Agateljan, Robert Rácz a Lukáš Dekýš?!

Odvetný souboj o světové tituly WBA super, WBO, IBF a IBO v nejtěžší váhové kategorii Oleksandr Usyk (19-0-0, 13 KO) vs Anthony Joshua (24-2-0, 22 KO) se nezadržitelně blíží a již tuto sobotu budeme znát kdo bude po této bitvě světovým šampiónem.

Vítěz také dostane prestižní pás časopisu ring, který do teď měl šampión organizace WBC Tyson Fury. Jak očekávaný duel vidí přední čeští a slovenští boxeři? A kdo podle nich vyhraje se dozvíme níže.

Vasil Ducár

Vasil Ducár 🇨🇿💪👊
„Tohle je za mě obrovský zápas a rozhodně zajímavější než první duel, protože je zde plno nových faktorů. Na jedné straně bude záležet jak se dokáže Joshua přizpůsobit a jak pojal přípravu na odvetu. Na druhé straně bude záležet, jakou měl Usyk přípravu, protože to teď neměl moc jednoduché z důvodu války na Ukrajině. Takže za mě je to tentokrát 60 na 40 pro Usyka. Joshua má kolem sebe skvělý tým a podle mě zápas bude vyrovnanější než v předchozím duelu“.

Václav Pejsar

Václav Pejsar 🇨🇿💪👊
„Myslím si že vyhraje opět Usyk. Oba jsou opravdoví šampioni a nedá se říct, že bych fandil jednomu nebo druhému. Ať vyhraje kterýkoliv z nich, tak to bude v pořádku. Prostě vyhraje ten lepší v ten daný večer. Na takové úrovni vždy rozhodují maličkosti a není to tak, že jeden bude mít nějakou zásadní převahu. Za celou dobu kariéry Usyk neukázal nějakou svou slabinu, je otázka jestli nějakou má a i kdyby měl, tak jestli ji Joshua dokáže využít. Usykův styl se zdá být zatím bezchybný a propracovaný do nejmenších detailů. Naproti tomu Joshua už své slabiny ukázal a je otázka jak moc na nich zapracoval a jak moc se změní od prvního zápasu. Oba jsou absolutní špičky celého boxu, ale myslím že Usyk bude jen o malý kousek opět lepší. Přál bych to oběma, ale to ve sportu nejde takže se nechám rád překvapit“.

Zsolt Osadan

Zsolt Osadan 🇸🇰💪👊
„Jsem velkým fanouškem Olksandra Usyka a celkově ukrajinského boxu a přeju mu to, takže si myslím a věřím, že opět vyhraje Usyk. Ale je to stále těžká váha, která může být o jednom přesném úderu a vítězem se klidně může stát i Joshua“.

Michal Plesník

Michal Plesník 🇸🇰💪👊
„Věřím víc Usykovi, on je pro mě ten pan boxer. Má neskutečný pohyb očí a má všechno, co by nejlepší boxer měl mít. I když věřím, že bude Joshua určitě skvěle připravený, bude se snažit Usyka utahat silou, tak lepší bude Usyk“.

Pavel Šour

Pavel Šour 🇨🇿💪👊
„Myslím, že opět vyhraje Usyk. Je to kvalitnější boxer. I k němu chovám větší sympatie. Baví mě jako člověk a sedí mi i lidsky. Ale myslím, že tentokrát to bude velmi napínavé. Na techniku a rychlost Usyka mít Joshua dle mého názoru nebude. Takže půjde na sílu. A když Usyka trefí, dostane ho do velkých problémů. Joshua bude myslím velmi dobře technicko-takticky připraven. Myslím, že Usykovi zatopí dost. Ale nakonec to myslím Usyk zvládne“.

Jozef Jurko

Jozef Jurko 🇸🇰💪👊
„Můj názor je, že vyhraje Usyk na body, protože je podle mě inteligentní boxer a nepřistoupí na Johuovu taktiku. Joshua nebude schopný překonat taktiku Usyka. Usyk je opačný gard a myslím, že bude mít lepší pohyb a bude kondičně lépe připravený. Nicméně nefandím ani jednomu a přeju si ať vyhraje prostě ten lepší a hlavně aby ukázali skvělý box. Kdo udělá víc a bude ochotný v ringu všechno nechat, tak ten bude stát na konci zápasu jako vítěz“.
– Jozef Jurku bude na galavečeru v Saudské Arábii také boxovat a vyzve neporaženého Ukrajince Daniela Lapina v zápase vypsaném na 8 kol.

Tomáš Adámek

Tomáš Adámek 🇨🇿💪👊
„Já si myslím, že opět vyhraje Usyk, ale všechno se bude odvíjet o jeho přípravy na zápas. Určitě nic nepodcenil, ale příprava byla komplikovaná z důvodu situace na Ukrajině. Takže bude záležet v jakém bude rozpoložení. To samé platí i o Joshuovi, jestli si dokázal srovnat hlavu, protože to je jeho největší slabina. Tentokrát zápas bude určitě vyrovnanější a vidím to 50 na 50, nicméně bych se přiklonil opět na stranu šampióna“.

Anatoli Hunanyan

Anatoli Hunanynan 🇦🇲🇨🇿💪👊
„Usyk tituly obhájí. To ale neznamená, že to bude jednoduchý zápas, ani první zápas nebyl jasnou záležitostí. Ale Usyk je technicky vyspělejší, má skvělý pohyb a chytře boxuje. Joshua hodně spoléhá na tvrdost úderů, ale Usyk je dost chytrý na to, aby donutil Joshuu boxovat podle svého plánu. Pokud Usyk neudělá nějakou zásadní chybu a bude na sto procent připravený, tak opět vyhraje“.

Pavel Polakovič

Pavel Polakovič 🇨🇿💪👊
„Určitě vyhraje Usyk, je to velmi komplexní boxer se skvělým pohybem a boxerskou inteligencí. Tentokrát si myslím, že Usyk zápas ukončí knockoutem nebo technickým KO do desátého kola. Výhru přeji Usykovi, protože je mi blíže svým stylem než Joshua“.

Viktor Agateljan

Viktor Agateljan 🇦🇲🇨🇿💪👊
„Myslím, že vyhraje Usyk, je šikovnější, přesnější a rychlejší. Má v zápasech čistější hlavu a Joshua může mnohem víc ztratit i když tituly drží Usyk. Pokud Joshua prohraje, tak ztratí svou titulovou šanci na dlouhou dobu. Nicméně to přeji oběma boxerům, protože jsou oba správní gentlemani a vynikající boxeři“.

Robert Rácz

Robert Rácz 🇸🇰💪👊
„Myslím, že vyhraje Usyk, protože je to prostě lepší boxer. AJ ho může jedině nějakým úderem ukončit, ale na to nemá dravost. Proto myslím, že Usyk vyhraje a tituly obhájí“.

Lukáš Dekýš

Lukáš Dekýš 🇨🇿💪👊
„Můj názor je, že vyhraje Usyk. Má krásný pohyb, je to krása na něho koukat a je komplexní a vychytralý. Samozřejmě se to bude odvíjet z přípravy. Uvidíme jak se dokázal připravit během problému na Ukrajině. Určitě to Usyk nebude mít lehké, ale Joshua je taky perfektní boxer. Oba mám rád, Ale můj favorit je Usyk, myslím že to bude mít těžké, ale bude opět lepší a troufl bych si říct, že vyhraje na body.