Lapin vs Jurko na galavečeru v Saudské Arábii!

Daniel Lapin vs Jozef JurkoNa plánovaném galavečeru v Saudské Arábii bude boxovat také slovenská jednička polotěžké váhy Jozef Jurko, který vyzve Ukrajince Daniela Lapina!

20.8.2022 – Džidda, Saudská Arábie
Polotěžká váha
Daniel Lapin 🇺🇦🆚🇸🇰 Jozef Jurko
Přímý přenos na DAZN!

Neporažená ukrajinská devítka Daniel LAPIN (5-0-0, 0 KO) a slovenská jednička Jozef JURKO (9-6-1, 6 KO) se utkají v osmikolové netitulové bitvě na galavečeru v Saudské Arábii, kde bude jako hlavní duel večera odveta mezi Oleksandrem Usykem a Anthony Joshuou!

Pětadvacetiletý ukrajinský boxer Daniel Lapin odstartoval profesionální kariéru teprve před dvěma lety, kdy na domácím galavečeru vybodoval Bělorusa Siarheie Krapshyla. Naposledy boxoval loni v Tottenhamu, kde jasně přeboxoval Poláka s ukrajinskými kořeny Pawla Martyniuka. Nyní ho čeká šestý duel a jako soupeře si vybral slovenskou jedničku Jozefa Jurka.

Daniel Lapin

Osmadvacetiletý slovenský střelec Jozef Jurko debutoval mezi profíky v červenci 2017, když přetlačil na body Maďara Belu Zakaie. V roce 2021 získal mezinárodní titul menší organizace UBO, když v ostře sledovaném duelu dokázal ukončit v pátém kole českého bijce Stanislava Eschnera.

Jozef Jurko

Ještě tentýž rok svedl bitvu o Český mezinárodní titul ČUBP v Ústí nad Labem s Michalem Rybou. Vyrovnaný duel nakonec skončil remízou a tak se oba borci střetli znovu letos v březnu. Odveta byla opět velmi vyrovnaná, ale Jurko byl o chlup lepší a Rybu dokázal těsně vybodovat a získal titul.

Jozef Jurko

Ten obhajoval hned o tři měsíce později 25. června v ústecké Slunetě. Do cesty se mu postavila česká trojka polotěžké váhy Ondřej Budera. Český bijec v ringu jasně dominoval a Jurka jednomyslně porazil na body a sebral mu titul.

Jozef Jurko

Nyní čeká slovenského bijce zápas, ve kterém sice není favorit, ale bude boxovat před celým světem a před nejlepšími boxery současnosti. Je to pro něj obrovská zkušenost a rozhodně nemá co ztratit, může jen získat. Jak zápas dopadne se dozvíme již tuto sobotu večer na streamovací platformě DAZN!

Jozef Jurko