Wilder: Je příjemné nebýt pod tlakem!

Deontay Wilder vs Robert Helenius Bývalý světový šampión těžké váhy Deontay Wilder přiznává, že příprava na duel s Robertem Heleniusem je příjemná změna, protože na něj není vyvíjen tlak jako když měl pás!

„Teď jsem úplně v jiné pozici než dřív a je to skvělý pocit. Je příjemné nebýt pod tlakem a připravovat se s naprosto čistou hlavou bez jakéhokoliv stresu. Vydělal jsem boxem dost takže to nedělám pro peníze, ale jen pro lidi a protože mě to baví“. Říká bývalý šampión těžké váhy.

„S Robertem toho máme hodně natrénováno, byl v mém kempu nespočetněkrát takže myslím, že se trochu už známe. Je jasný, že stejně jako já, bude trénovat úplně nové věci, aby mě zkusil překvapit. Bude to podle mě hodně jiný souboj, než lidi čekají“. Pokračuje rodák z Alabamy.

„Jsme zkušení, jsme vyzrálý a oba víme co chceme. Věřím, že ze sebe vydá to nejlepší, co v sobě má. Robert žádný zápas nebere na lehkou váhu a vždy jde jak bulldog za vítězstvím, ale já jsem na vše připravený a zápas si především užiju“. Uzavřel Wilder.

Deontay Wilder

Druhý semifinálový eliminačním duel těžké váhy organizace WBC se bude konat 15. října v americkém Bracleys centru. V hlavní roli šestatřicetiletý bývalý světový šampión „The Bronze Bomber“ Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO) a o dva roky starší finský boxer „The Nordic Nightmare“ Robert Helenius (31-3-0, 20 KO). Vítěz tohoto duelu se střetne s Andy Ruizem (35-2-0, 22 KO), který před týdnem vybodoval Kubánce Luise Ortize (33-3-0, 28 KO).

Dále uvidíme v eliminačním duelu WBC v super střední váze duel Caleb Plant (21-1-0, 12 KO) a Anthony Dirrell (34-2-2, 25 KO). Oba boxeři v minulosti drželi světové tituly a vítěz eliminace tak bude titulu velmi blízko zápasu s šampónem Saulem Alvarezem, který bude pásy obhajovat tuto sobotu proti Gennady Golovkinovi.

Caleb Plant vs Anthony Dirrell

V ringu také uvidíme devětadvacetiletého neporaženého amerického boxera Garyho Antonia Russella (19-0-0, 12 KO), který změří síly v bantamové váze s bývalým světovým šampiónem organizace IBF Emmanuelem Rodriguezem (20-2-0, 13 KO) z Portorika. Netitulový duel je vypsán na 12 kol.

Do ringu se vrací také třicetiletý kubánský boxer těžké váhy Frank Sanchez (20-0-0, 13 KO) a o pět let starší Portoričan Carlos Negron (25-3-0, 20 KO). Ti se měli utkat již letos v lednu, ale Negron neprošel testem na Covid19 a musel se ze zápasu stáhnout. Na galavečeru v Hollywoodu jej tehdy nahradil rumunský boxer Christian Hammer, kterého Sanchez jasně vybodoval.

Deontay Wilder vs Robert Helenius