Wilder chce boxovat do čtyřiceti!

Deontay WilderAmerický boxer a bývalý světový šampión těžké váhy Deontay Wilder prozradil, že by chtěl boxovat do 40 let a potom se věnovat především rodině!

„The Bronze Bomber“ Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO) oslaví už 22. října sedmatřicáté narozeniny a tak odhalil, jak dlouho ještě plánuje boxovat. „Chci boxovat ještě 3 roky. Abych byl přesný tak ještě celý rok co mi bude čtyřicet. Říkám to jak to je a tím přerušuji jakékoliv spekulace“. Začal Wilder.

Jakmile mi bude 41, uzavřu tuto část mého života. Chci se věnovat jiným věcem, které jsem si stanovil a chci si užít zbytek života se svými dětmi a mojí rodinou. Chci další část života budovat a stavět okolo mé rodiny. Jsme zajištěný, nic dělat nemusím. Jen si budeme užívat spokojeně života“. Uzavřel bývalý šampión.

Deontay Wilder

Wilder za poslední 3 roky odboxoval pouze dva duely s Tysonem Furym (32-0-1, 23 KO) a oba prohrál. V únoru 2020 prohrál v sedmém kole a přišel o pás WBC. V loňské odvetě prohrál v kole jedenáctém a jeho budoucnosti panovali obavy.

Nyní se americký knockouter vrátí a bude se chtít znovu stát světovým šampiónem. Na galavečeru v Barclays centru v Brooklynu bude jeho soupeřem v eliminační bitvě organizace WBC osmatřicetiletý finský boxer „The Nordic Nightmare“  Robert Helenius (31-3-0, 20 KO). Vítěz se následně utká s bývalým světovým šampiónem Andy Ruizem (35-2-0, 22 KO).

Deontay Wilder vs Robert Helenius