Whyte zbaven obvinění za doping!

Dillian WhyteMinulý rok měl britský boxer Dillian Whyte pozitivní nález a neprošel antidopingovou kontrolou. Jeho zápas s Anthony Joshuou vyl zrušen a byla mu pozastavena činnost. Nyní byl zbaven obvinění!

Loni 5. října informovala antidopingová agentura VADA britskou boxerskou asociaci BBBofC, že Dillian Whyte neprošel namátkovou kontrolou na zakázané látky. BBBofC okamžitě informovala pořádající stáj Matchroom boxing a udělila britskému boxerovy stopku než provede další analýzy.

Whyte následně všechna obvinění popíral s tím, že vědomě žádné zakázané látky neužíval. „Jsem šokován a zdrcen, když jsem se dozvěděl o zprávě VADA o nepříznivých zjištěních, která se týkají mých výsledků. Dozvěděl jsem se to teprve dnes ráno a stále na to reaguji. Také jsem právě viděl, že je můj zápas zrušen, aniž bych měl šanci prokázat svou nevinu“. Řekl tehdy Dilian Whyte, týden před zrušeným zápasem s krajanem Anthonym Joshuou.

Nyní byl pětatřicetiletý britský boxer texaskou sportovní komisí zbaven obvinění z vědomého užívání dopingových látek. Bylo prokázáno, že pozitivní výsledek testu byl způsoben kontaminovaným suplementem, který Whyte užíval v rámci přípravy na zápas.

Whyte bude požadovat finanční náhradu od americké společnosti, která doplněk vyrobila. Nedávno „Body Snatcher“ zveřejnil na sociálních sítích příspěvky, ve kterých signalizoval, že začal s přípravami na svůj návrat do ringu. Nyní by mu měla být obnovena licence.

Dillian Whyte