WBC zpřísnila sankce pro boxery z Ruska a Běloruska!

Artur Beterbiev a Dmitry BivolOrganizace WBC na sjezdu rozšířila své nekompromisní sankce vůči ruským a běloruským boxerům potažmo Rusku a Bělorusku jako takovém. Najdou se ale i výjimky!

WBC včele s prezidentem organizace stojí pevně za svým předchozím příkazu neschválit žádné zápasy, které se konají v Rusku nebo Bělorusku. Toto rozhodnutí se nyní rozšířilo i na boxery, kteří pocházejí z obou národů a hrdě je reprezentují.

WBC oznámilo, že s okamžitou platností budou boxeři z Ruska a Běloruska odstraněni z žebříčku organizace. „Všichni boxeři z Ruska a Běloruska jsou odstraněni z žebříčku WBC. WBC nebude schvalovat zápasy v těchto dvou zemích a žádný národní občan z těchto dvou zemí nemůže zápasit o mistrovský titul WBC“. Stojí v prohlášení organizace.

Chtěl bych vyjádřit naši hlubokou lítost za sportovce, za promotéry a za členy boxerského průmyslu z Ruska a Běloruska, kteří ponesou následky činů mimo ring. Ale je to rozhodnutí za kterým mi jako organizace WBC a organizace WBA, WBO a IBF stojíme“. Řekl prezident Mauricio Sulaiman.

Mauricio Sulaiman

Výjimku však mají boxeři jako například Artur Beterbiev Dmitry Bivol nebo Arslanbek Makhmudov. Beterbiev a Makhmudov dlouhé roky žijí v Kanadě, mají kanadské občanství. Na druhé straně Bivol má sice ruské občanství ale dlouho žije v americké Kalifornii.

Takové štěstí nemá přemožitel českého bijce Václava Pejsara Aleksei Papin, který si brousil zuby na titulovou bitvu nebo Evgeny Romanov, který byl původně povinným vyzývatelem ve váze Bridgerweight a měl se utkat s Oscarem Rivasem.

Dmitry Kudryashov vs Václav Pejsar