WBC pozastavuje spolupráci s Boxrec!

Mauricio Sulaimán WBCProfesionální boxerská organizace World Boxing Council – WBC, dočasně přerušuje spolupráci s webem Boxrec, který zaznamenává statistiky boxerů!

Organizace WBC na svém výročním sjezdu, který se konal v hlavním městě Uzbekistánu Taškentu oznámila, že přerušuje spolupráci se statistickým webem Boxrec.com. A to do té doby, dokud nezačne zapisovat zápasy ve váze Bridgerweight, kterou zavedla právě organizace WBC.

Divize Bridgerweight vznikla před třemi lety právě na jednom ze sjezdů WBC a je zasazena mezi křížovou a těžkou váhu od 90,7 do 101,6 kilogramů. Boxrec za celou dobu ještě nevytvořil pro tuto divizi žebříček a rozčlenění titulů. Boxeři v této váze jsou tak zapsáni v zápase jako duel v těžké váze.

Například polský neporažený světový šampión WBC Lukasz Rozanski (15-0-0, 14 KO) tam nemá titul vůbec zapsaný. Jeho zápasy jsou psané jako netitulové v těžké váze a nefiguruje v žádném žebříčku. WBC zaslala společnosti Boxrec oficiální žádost o přizpůsobení žebříčku s váhou Bridgerweight a než tak bude realizováno tak pozastavuje spolupráci.

Lukasz Rozanski