WBC: Není důvod tlačit na Furyho!

Tyson FuryPrezident organizace WBC Mauricio Sulaiman v rozhovoru uvedl, že není důvod hledat povinného vyzývatele pro Furyho, protože aktuálně není soupeř na jeho úrovni!

Šéf organizace WBC Mauricio Sulaiman v rozhovoru pro Boxing Social uvedl, že nehodlá uspěchat rozhodnutí o povinném vyzývateli pro aktuálního mistra světa těžké váhy Tysona Furyho (33-0-1, 24 KO), protože podle jeho názoru neexistují v současné době žádní soupeři, kteří by mohli dát Furymu dost tvrdý boj.

„Chtěli jsme nařídit zápas o pozici povinného vyzyvatele z duelu Deontay Wilder vs Andy Ruiz. Tento boj se nestal a možná se už ani nakonec nestane. Proč bychom teda nyní měli tlačit na dalšího povinného vyzyvatele, který není na úrovni Furyho a stál by v cestě případnému sjednocujícímu souboji Fury vs Usyk? Nyní není adekvátní soupeř na jeho úrovni“. Řekl Mauricio Sulaiman

Tyson Fury měl poslední povinnou obhajobu titulu WBC v dubnu loňského roku, když v šestém kole ukončil krajana Dilliana Whyta (29-3-0, 19 KO). Poslední zápas s Dereckem Chisorou (34-13-0, 23 KO) loni v prosinci už byl dobrovolnou obhajobou. 

Tyson Fury vs Francis Ngannou