Bellew: Fury by Zhanga porazil!

Tyson FuryBývalý britský boxer a světový šampión Tony Bellew nepochybuje, že by Tyson Fury dokázal bez problému porazit čínského veterána Zhileie Zhanga!

Čtyřicetiletý čínský boxer „Big Bang“ Zhilei Zhang (26-1-1, 21 KO) si v letošním roce připsal dvě důležitá vítězství, když dokázal nejdříve v dubnu ukončit v šestém kole Joe Joyceho (15-2-0, 14 KO) a vzít mu prozatímní světový titul WBO a následně 23. září ho v odvetě ukončit už ve třetím kole a výhru potvrdit.

Po druhém vítězství se Zhang vyslovil pro zápas s Tysonem Furym se kterým už v letošním roce probíhali námluvy, ale poté Joyce využil klauzule o odvetě a jednání skončila. K případnému duelu s Furym se nyní vyjádřil bývalá mistr světa křížové váhy Tony Bellew.

„Myslím, že by ho Fury porazil bez větších problémů, porazil by téměř kohokoli na světě, tedy kromě Usyka. Fury je prostě příliš dobrý, ale zároveň nemá co získat tím, že porazí Zhanga. Není to mistr světa, dokonce není ani neporažený, ale přesto je to samozřejmě velmi nebezpečný boxer“. Říká Bellew

„Zhang umí skvěle trefovat oběma rukama a takové soupeře prostě neberete. Samozřejmě zde mluvím z pohledu boxerského byznysu a ne z pohledu boxerského fanouška. Jako fanoušek bych rád viděl Zhanga bojovat s Anthonym Joshuou, to by byl skvělý souboj“. Dodává bývalý britský boxer.

28. října se neporažený šampión těžké váhy organizace WBC „The Gypsy King“ Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) střetne v desetikolové netitulové bitvě s bývalým MMA šampiónem UFC Francisem Ngannou, pro kterého to bude debut v profesionálním boxu. Úřadující šampión organizace WBC tento duel obhajuje jako obrovskou výzvu.

Tyson Fury vs Francis Ngannou