Canelo vs Charlo již tuto sobotu!

Saul Alvarez vs Jermell CharloMexický boxer Saul Alvarez a americký vyzývatel Jermell Charlo se střetnou již tuto sobotu na galavečeru v Las Vegas o tituly WBA super, WBC, WBO a IBF!

30.9.2023 – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
Super střední váha
Saul Alvarez 🇲🇽🆚🇺🇸 Jermell Charlo
Přímý přenos na Showtime PPV!

Mexická a světová jednička, nesporný král super střední váhy „Canelo“ Saul ALVAREZ (59-2-2, 39 KO) a americká a světová jednička, nesporný král super velterové váhy „Iron Man“ Jermell CHARLO (35-1-1, 19 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě v super střední váze o tituly WBA super, WBC, WBO a IBF!

Třiatřicetiletý nesporný král super střední váhy Canelo Alvarez získal svůj první světový titul už v roce 2011, když ovládl souboj s britským boxerem Matthewem Hattonem a získal uvolněný světový titul organizace WBC v super velterové váze. Titul držel až do roku 2013, kdy ve velkolepém zápase prohrál s legendárním Floydem Mayweatherem.

O čtyři roky později v listopadu 2015 se přesunul do střední váhy a na galavečeru v Las Vegas se střetl opět o uvolněný titul WBC. Do cesty se mu tehdy postavil skvělý americký boxer žijící v Portoriku Miguel Cotto. Canelo zápas jasně ovládl a vyhrál jednomyslně na body.

V roce 2019 si odskočil o dvě váhy výše a v polotěžké divizi vyzval tehdejšího šampióna organizace WBO Sergeye Kovaleva. Canelo vyrovnaný zápas utnul v jedenáctém kole, kdy Kovaleva knockoutoval a získal světový titul ve třetí váhové kategorii.

Saul Alvarez

Hned v dalším zápase debutoval v super střední váze a vyzval tehdejšího úřadujícího šampióna organizací WBA a WBC Calluma Smitha. Canelo v duelu opět jasně dominoval a Smitha bez větších problémů vybodoval. V roce 2021 pak všechny pásy v divizi sjednotil, když nejprve získal titul WBO výhrou nad Billy Joe Saundersem a následně také pás UBF, když před limitem ukončil šampióna Caleba Planta.

V loňském roce si chtěl vyšlápnout opět na šampióna polotěžké váhy, kterým je aktuálně neporažený ruský bijec Dmitry Bivol, ale Canelo tvrdě narazil. Bivol byl v zápase lepším mužem v ringu, Alvarez na skvěle připraveného Rusa nemohl najít žádný účinný recept a prohrál podruhé v kariéře na body. Následně loni v květnu završil trilogii s Gennady Golovkinem, kterého porazil na body a poprvé obhájil všechny 4 světové tituly najednou.

Jermell Charlo

Letošní rok odstartoval květnovou bitvou s britským boxerem Johnem Ryderem, kterého s naprostým přehledem vybodoval. V sobotu ho čeká další obhajoba a obrovská výzva, kterou bude třiatřicetiletý nesporný král super velterové váhy Jermell Charlo.

Charlo sjednotil všechny teprve loni v květnu, když dokázal v odvetném duelu v desátém kole knockoutovat šampióna organizace WBO Briana Carlose Castana z Argentiny. Nyní si jen do super střední váhy odskočí a bude se chtít stát nesporným šampiónem dvou váhových kategorií.

WBC Puebla

Organizace WBC zároveň představila speciální verzi světového titulu, který vloží do do sobotního zápasu. Název je pro box symbolický a bude odkazovat na Den nezávislosti Mexika, který se koná 16. září. Tento pás je pouze pro tento boj a vítěz ho nebude nikdy obhajovat.

Saul Alvarez vs Jermell Charlo