Ducár bude za 3 dny bojovat o pás IBF!

Cheavon Clarke vs Vasil DucárČeský šampión Vasil Ducár se již tuto sobotu popere o volný Mezinárodní pás organizace IBF. Jeho soupeřem bude rodák z Jamajky Cheavon Clarke!

30.9.2023 – Wembley Arena, Londýn, VB
Křížová váha
Cheavon Clarke 🇬🇧🆚🇨🇿 Vasil Ducár
Přímý přenos na DAZN!

Neporažená britská osmička a světová #42 „C4“ Cheavon CLARKE (6-0-0, 5 KO) a česká jednička a světová #50 Vasil DUCÁR (14-6-2, 10 KO) se utkají v desetikolové bitvě o Mezinárodní titul organizace IBF!

Třiatřicetiletý český boxer a držitel pásu WBC CISBB Vasil Ducár nasadil v loňském roce stihl celkem pět duelů. Nejprve v březnu nestačil na skvělého Kubánce Mike Pereze, ale v červnu si spravil chuť s Markem Procházkou, kterého zdemoloval ve dvou kolech a obhájil český titul ČUBP v křížové váze.

V srpnu odletěl do Anglie bojovat o Evropský titul organizace IBF, ale neporažený britský boxer Jordan Thompson byl nad jeho síly a Ducár si tak po dobrém výkonu odvezl bodovou porážku. Už v září se postavil k další obhajobě českého titulu a s přehledem vybodoval Václava Pejsara.

Rok 2022 završil na tradičním galavečeru v pražské Lucerně, kde se v odvetě střetl s Vladimírem Řezníčkem jak o český titul tak o volný titul WBC CISBB. Ducár opět předvedl velkou dominanci a Řezníčka přejel jednomyslně na body 3x 100:90. Letošní rok začal rozehřívacím netitulovým zápasem v Olomouci s Černohorcem Dzemalem Bosnjakem. Bosnjak sice kousal, ale Ducár si výhru pohlídal a osmikolový duel vyhrál na body.

Vasil Ducár vs Vladimír Řezníček 2

Naposledy stál v ringu v červnu na galavečeru v Praze, kde obhajoval český titul ČUBP a pás WBC CISBB proti ukrajinskému boxerovi žijícímu v Česku Viktorovi Trushovi. Duel nabídl hodně agresivní tempo a oba bijci byly v počítání. Nakonec ringový Daniel Van de Wiele ukončil zápas technickou remízou po nechtěném střetu hlav.

Ducár následně český titul pustil a poperou se o něj 13. října Vladimír Řezníček a Adam Kolařík. V sobotu čeká Ducára třetí letošní duel a zároveň půjde o velkou výzvu. Jeho soupeřem bude na konci září dvaatřicetiletý neporažený rodák z Jamajky boxující za Velkou Británii Cheavon Clarke.

Clarke má na svém kontě stříbrnou medaili z Evropského šampionátu 2017 a bronzy z Anglických her 2018, Evropských her 2019 a z šampionátu EU 2018. Do profesionálního ringu přešel loni v únoru a dokázal vyhrát všech šest zápasů. Letos dokázal vybodovat Israela Duffuse a naposledy v červnu vyprovodil v pěti kolech Angličana Davida Jamiesona.

Cheavon Clarke vs Vasil Ducár

Hlavním duelem večera bude souboj o světový titul IBF v křížové váze Jai Opetaia vs Jordan Thompson a vítěz duelu Clarke vs Ducár se velmi přiblíží k bitvě se světovým šampiónem.

Jai Opetaia vs Jordan Thompson