WBC nařídila duel Beterbiev vs Smith!

Artur Beterbiev vs Callum SmithWBC oficiálně nařídila Beterbievovi, aby se utkal s Angličanem Callumem Smithem. Obě strany mají čas do 11. dubna, aby dosáhly podmínek a vyhnuly výběrovému řízení!

Promotérské skupiny Top Rank a Matchroom Boxing mají čas do 11. dubna, aby se dohodli na podmínkách souboje o tituly WBC, WBO a IBF. Úřadující světový šampión polotěžké váhy Artur Beterbiev (19-0-0, 19 KO) a bývalý šampión super střední váhy Callum Smith (29-1-0, 21 KO) by se měli střetnout nejpozději do konce července.

Osmatřicetiletý úřadující šampión polotěžké váhy Artur Beterbiev dokázal 28. ledna na galavečeru v Londýně vyhrát i svůj devatenáctý profesionální duel před limitem, když v osmi kolech porazil britského boxera Anthonyho Yarde (23-3-0, 22 KO) a obhájil světové tituly WBC, WBO a IBF.

Artur Beterbiev vs Anthony Yarde

Nyní bude muset čelit povinnému vyzývateli za organizaci WBC, kterým je dvaatřicetiletý bývalý světový šampión super střední váhy „Mundo“ Callum Smith. Britský boxer byl světovým šampiónem super střední váhy od roku 2018 až do prosince 2020, kde se střetl s mexickou hvězdou Saulem Alvarezem, který jej jasně vybodoval. Pro Smitha to byl zároveň poslední zápas v super střední váze a přesunul se do polotěžké váhy.

V té debutoval v září 2021, když už ve druhém kole ukončil Gilberta Castilla Riveru z Dominikánské republiky. Loni byl určen organizací WBC do eliminačního duelu, ve kterém se v srpnu utkal s francouzským válečníkem Mathieu Bauderliquem. Smith duel jasně ovládl a Francouze knockoutoval ve čtvrtém kole.

Callum Smith


👊 ⇒INSTAGRAM⇐ 👊 ⇒TIKTOK⇐ 👊
👊 ⇒FACCEBOOK⇐ 👊 ⇒TWITTER⇐ 👊


Mallpay Proboxing