Gvozdyk bude boxovat v Mexiku!

Oleksandr Gvozdyk vs Adonis StevensonBývalý světový šampión polotěžké váhy Oleksandr Gvozdyk má před sebou druhý letošní duel a představí se na galavečeru Canelo vs Ryder v Mexiku!

Pětatřicetiletý ukrajinský boxer „The Nail“ Oleksandr Gvozdyk (17-1-0, 14 KO) získal v roce 2012 bronzovou olympijskou medaili, když v semifinále nestačil ve vyrovnaném duelu na Kazachstánce Adilbeka Niyazymbetova. Amatérskou kariéru završil o rok později finálovým vítězstvím nad Dmitry Bivolem na letní universiádě v ruské Kazani.

Mezi profíkama získal nejdříve v březnu 2018 prozatímní světový titul organizace WBC, když jasně vybodoval francouzského boxera Mehdi Amara. V prosinci téhož roku knockoutoval v jedenáctém kole tehdejšího šampióna Adonise Stevensona. Pro rodáka z Haiti boxujícího za Kanadu to byl poslední zápas kariéry, neboť utrpěl těžké poraní hlavy a mozku, musel podstoupit sérii operací a boxerská kariéra pro něj nadobro skončila.

Artur Beterbiev vs Oleksandr Gvozdyk

Gvozdyk následně pás obhájil v březnu 2019, když v pěti kolech vyprovodil francouzského boxera Doudoa Ngumba. V říjnu téhož roku nastoupil k velmi očekávané sjednocující bitvě s neporaženým šampiónem organizace IBF Arturem Beterbievem.

Vyrovnaný duel nakonec ovládl Beterbiev, když v desátém kole poslal ukrajinského boxera třikrát do počítání. Po třetím pokleknutí už ukončil Gvozdyka ringový sudí Gary Rosato.

Následně Gvozdyk překvapivě ukončil profesionální kariéru a stáhl se do ústraní. Vrátil se až letos v únoru, když se na malém galavečeru ve Spojených státech utkal se slabým mexickým boxerem Josuem Obandem, kterého jasně vybodoval.

Ukrajinec několikrát během kariéry pomáhal mexické hvězdě Canelovi Alvarezovi s přípravou na titulové duely a ten mu tu nyní vrátil tím, že mu umožnil boxovat na jeho galavečeru 7. května v Mexiku, který bude samozřejmě hodně sledovaný. Jméno soupeře by mělo být oznámeno již brzy a mělo by se jednat o mnohem lepšího soupeře než jakým byl Obando.


18.10.2019 – Liacouras Center, Philadelphia
Artur Beterbiev 🇷🇺🆚🇺🇦 Oleksandr Gvozdyk
10. kolo TKO


👊 ⇒INSTAGRAM⇐ 👊 ⇒TIKTOK⇐ 👊
👊 ⇒FACCEBOOK⇐ 👊 ⇒TWITTER⇐ 👊


Mallpay Proboxing