WBC dala Furymu oficiální datum na rozhodnutí!

Tyson Fury vs Wladimir KlitschkoJak jsme již informovali, úřadující šampión organizace WBC těžké váhy Tyson Fury během videohovoru s prezidentem organizace řekl, že definitivně končí kariéru. WBC tak určila datum, do kdy to musí Fury písemně oznámit!

Čtyřiatřicetiletý neporažený šampión těžké váhy „The Gypsy King“ Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) mluvil v minulých dnech přes video hovor s prezidentem organizace WBC Mauriciem Sulaimánem a oznámil mu konec kariéry s tím, že již nebude pás WBC obhajovat.

Nyní Fury dostal od WBC oficiální žádost, na kterou musí odpovědět nejpozději do příštího pátku, tedy 26. srpna. Britský boxer musí organizaci písemně potvrdit vzdání se mistrovského pásu. Jakmile to udělá, tak bude WBC řešit, do jakého zápasu pás případně nasadí.

Deontay Wilder vs Robert Helenius

Je tu velká pravděpodobnost, že by se o uvolněný titul mohli poprat bývalý světový šampión Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO) a Robert Helenius (31-3-0, 20 KO). Šestatřicetiletý „The Bronze Bomber“ Deontay Wilder za poslední 3 roky odboxoval pouze dva duely s Tysonem Furym a oba prohrál. V únoru 2020 prohrál v sedmém kole a přišel o pás WBC. V loňské odvetě prohrál v kole jedenáctém a jeho budoucnosti panovali obavy.

Helenius také za poslední tři roky odboxoval pouze dva duely s jedním soupeřem a tím byl Polák Adam Kownacki. Ačkoliv byl v obou případech velkým favoritem Kownacki, tak Helenius oba zápasy jednoznačně ovládl, když v prvním zápase Poláka ukončil ve čtvrtém kole a v odvetě v kole šestém.

Tyson Fury

Žebříček organizace WBC
Šampión: Tyson Fury 🇬🇧
1. Deontay Wilder 🇺🇸
2. Joe Joyce 🇬🇧
3. Joseph Parker 🇦🇺
4. Frank Sanchez 🇺🇸
5. Andy Ruiz Jr. 🇲🇽
6. Arslanbek Makhmudov 🇷🇺
7. Dillian Whyte 🇬🇧
8. Luis Ortiz 🇨🇺
9. Robert Helenius 🇫🇮
10. Otto Wallin 🇸🇪