WBC chce použít systém VAR v zápase Fury vs Usyk!

Tyson Fury vs Oleksandr UsykOrganizace WBC navrhla použít do ostře sledovaného sjednocujícího duelu těžké váhy Tyson Fury vs Oleksandr Usyk systém VAR – Video Assistant Referee!

18.5.2024 – Rijád, Saúdská Arábie
Těžká váha
Tyson Fury 🇬🇧🆚🇺🇦 Oleksandr Usyk
Souboj o tituly WBA, WBC, WBO, IBF a IBO
Vstupenky v prodeji na WEBOOK

Neporažená britská dvojka a světová čtyřka „The Gypsy King“ Tyson FURY (34-0-1, 24 KO) a neporažená ukrajinská a světová jednička Oleksandr USYK (21-0-0, 14 KO) se utkají ve dvanáctikolové sjednocující bitvě o pět světových titulů!

Hodně kontroverzí vyvolal úder pod pás v předchozím zápase Oleksandra Usyka proti Danielu Duboisovi na polském galavečeru ve Vratislavi. Tomu by chtěla tentokrát organizace WBC předejít a navrhla do tohoto duelu implementovat systém VAR, který je znám především z fotbalových zápasů.

Oleksandr Usyk vs Daniel Dubois

Box musí implementovat technologii přehrávání videa během nejdůležitějších zápasů. Nesmíme si u takto historicky velkých duelů dovolit kontroverze. „Řekl prezident organizace WBC Mauricio Sulaiman v rozhovoru se Spencerem Oliverem pro portál talkSPORT.

„Myslím, že pro velké zápasy to dává velký smysl. V tuto chvíli máte tolik rozhodnutí, která jsou neustále zpochybňována. Je to frustrující i pro promotéra, protože jste to obvykle vy, kdo je obviňován“. Souhlasí se zavedením systému VAR také promotér Ben Shalom.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk