Charr vs Pulev na konci března v Sofii!

Manuel Charr vs Kubrat PulevNa galavečeru v Bulharsku se na konci března střetnou o standardní světový titul WBA Manuel Charr a Kubrat Pulev!

Devětatřicetiletý “ Diamond Boy“ Manuel Charr (34-4-0, 20 KO) získal standardní světový titul organizace WBA v roce 2017, když v těžkém duelu přetlačil na body Aleksandra Ustinova. K obhajobě však nedošlo, protože nastali komunikační problémy s promotérem Donem Kingem, který zastupoval tehdejšího povinného vyzývatele Trevora Bryana a Charr byl doslova o pás okraden.

Do ringu se Charr vrátil až v květnu 2021, kdy ve druhém kole knockoutoval amerického boxera Christophera Lovejoye. Následovala další roční pauza, když v loňském roce ukončil ve třetím kole Nikolu Milačiče. Naposledy Charr boxoval předloni v prosinci, když ve dvou kolech vyprovodil Makedonce Nuriho Seferiho.

V létě 2022 podal Charr k floridskému soudu žalobu na Don King Promotions, v níž obvinil skupinu amerického promotéra z úplatků pro vedení WBA a ze špatného jednání proti němu. Soud však obvinění zamítl a tak Charr podal žalobu přímo na WBA. Na soudní řízení však nakonec nedošlo, protože WBA uzavřela loni s Charrem dohodu a opět ho stanovila standardním světovým šampiónem.

Jeho soupeřem bude 30 března na galavečeru v bulharské Sofii dvaačtyřicetiletá bulharská kobra Kubrat Pulev (30-3-0, 14 KO). Pulev v loňském roce odboxoval pouze jediný zápas, když dokázal v prosinci vybodovat polského bijce Andrzeje Wawrzyka (34-3-0, 20 KO). V tomto zápase bude velkým favoritem, ale Charr se umí dobře připravit a může klidně Puleva zaskočit.

Kubrat Pulev