KSW 91: Brichta na titul nedosáhl, Juráček a Humburger si připsali cenné vítězství!

Leo Brichta vs Valeriu MirceaOrganizace KSW má za sebou třetí galavečer v České republice a nabídla celkem 9 duelů. Vítězství mají Stummer, Juráček, Humburger naopak Částková, Ducár, Červinský a Brichta prohráli!

Turnaj KSW 91 odstartoval ženský duel muší váze, ve kterém polská fighterka Wiktoria Czyzewska ukončila tvrdým kopem v prvním kole domácí Petru Částkovou. I druhý duel skončil rychle, když už v prvním kole Mariusz Joniak ukončil technickým KO Tobiasze Le. Český zástupce pérové váhy Josef Stummer utáhnul ve druhém kole Poláka Adriana Wieliczka.

Josef Stummer

Česká boxerská hvězda Vasil Ducár sice ustál celý zápas ale na Dawida Kasperskiho nestačil a prohrál jasně na body. Polský souboj Charzewski vs Sobiech v dohodnuté váze do 68 kilogramů ovládl s přehledem na body Lukasz Charzewski. Teprve dvacetiletý český bijec Viktor Červinský prohrál po skvělém výkonu na body s Kacperem Koziorzebskim.

Kacper Koziorzebski

O velké překvapení se postaral ve střední váze „Slávista“ Matúš Juráček, který i přes úvodní problémy dokázal ve čtvrté minutě prvního kola trefit bradu Henryho Fadipeho, který následně ztratil rovnováhu a na zemi jej český bijec dokončil. Juráček si tak připisuje skvělý debut v KSW.

Matuš Juráček vs Henry Fadipe

V hlavním předzápase se střetli český zápasník z Liberce Dominik Humburger a Polák Adrian Dudek. Humburger dokázal Dudeka shodit na zem už v prvním kole, ale Poláka dlouho na zemi neudržel. Následně byl zbytek kola hodně vyrovnaný. Ve druhém kole jsme viděli několik tvrdých přestřelek a při jedné z nich vypustil Humburger přesný granát a následně polského zápasníka domlátil a připsal si třetí vítězství v KSW.

#10 Dominik Humburger vs Adrian Dudek

Do hlavního titulového zápasu večera o prozatímní pás lehké váhy se postavil domácí válečník Leo Brichta a Moldavec Valeriu Mircea. Zápas nabídl tvrdou bitvu ve které v postoji dominoval Brichta a na zemi pro změnu Mircea. Nicméně moldavský válečník ustál v postoji několik přesných úderů na bradu, naopak Brichta se nechal ve čtvrtém kole chytit a uškrtit. Sen o titulu se alespoň pro tentokrát rozplynul. Prozatímním šampiónem lehké váhy se tak stal Mircea.

Leo Brichta vs Valeriu Mircea


KSW 91 – LIBEREC – VÝSLEDKY

Muší váha
Wiktoria Czyzewska 🇵🇱🆚🇨🇿 Petra Častková
1. kolo KO

Bantamová váha
#10 Mariusz Joniak 🇵🇱🆚🇵🇱🇨🇿 Tobiasz Le
1. kolo TKO

Pérová váha
Josef Stummer 🇨🇿🆚🇵🇱 Adrian Wieliczko
2. kolo SUB

Polotěžká váha
Dawid Kasperski 🇵🇱🆚🇨🇿 Vasil Ducár
30:27 – 30:27 – 30:27

Catchweight 68kg
#9 Lukasz Charzewski 🇵🇱🆚🇵🇱 Michal Sobiech
30:27 – 30:27 – 30:27

Velterová váha
Kacper Koziorzebski 🇵🇱🆚🇨🇿 Viktor Červinský
30:27 – 30:27 – 30:27

Střední váha
Matuš Juráček 🇨🇿🆚🇳🇪🇮🇪 Henry Fadipe
1. kolo KO

Střední váha
#10 Dominik Humburger 🇨🇿🆚🇵🇱 Adrian Dudek
2. kolo TKO

Lehká váha – Prozatímní titul
#2 Valeriu Mircea 🇲🇩🆚🇨🇿  #3 Leo Brichta
4. kolo SUB

Leo Brichta vs Valeriu Mircea