Thorslund vs Cetin o tituly WBC a WBO!

Dina Thorslund vs Seren CetinNeporažená úřadující šampiónka bantamové váhy Dina Thorslund bude již tuto sobotu před domácími fanoušky obhajovat světové tituly WBC a WBO! Do ringu se po pěti letech také vrací veteránka Mikaela Lauren!

24.2.2024 – Royal Arena, Kodaň, Dánsko
Bantamová váha
Dina Thorslund 🇩🇰🆚🇹🇷 Seren Cetin
Souboj o tituly WBC a WBO

Neporažená dánská a světová jednička Dina THORSLUND (20-0-0, 8 KO) a neporažená turecká jednička a světová trojka Seren CETIN (11-0-0, 7 KO) se utkají v desetikolové titulové bitvě na galavečeru v dánské Kodani o světové tituly organizací WBC a WBO!

Třicetiletá neporažená šampiónka bantamové váhy Dina Thorslund držela světový titul WBO v super bantamové váze od roku 2018 až do roku 2020. Po třech úspěšných obhajobách se v červnu 2021 přesunula do bantamové váhy a hned v prvním zápasy získala opět světový titul WBO, když s přehledem přeboxovala mexickou boxerku Jassethu Noriegu.

Ještě tentýž rok si připsala první obhajobu, když v sedmém kole knockoutovala další mexickou boxerku Zulinu Munoz. V roce 2022 roce pás obhájila bodovou výhrou nad Niorkis Carreno z Venezuely. Loňský rok odstartovala v únoru, kdy s naprostým přehledem vymazala vyzývatelku z Argentiny Deboru Lopez.

Následně v září vyzvala na domácím galavečeru světovou šampiónku organizace WBC Yuliahn Lunu z Mexika. Sjednocující duel domácí boxerka ovládla naprosto jednoznačně a Mexičanku vybodovala 97:93, 98:92 a 98:91. V sobotu má před sebou první obhajobu obou titulů najednou a do cesty se ji postaví Šestadvacetiletá Seren Cetin.

Turecká boxerka získala před dvěma lety stříbrný titul WBC, když ve čtvrtém kole ukončila Rakušanku Evu Voraberger. Loni pás obhájila bodovým vítězstvím nad španělskou boxerkou Mary Romero a stala se povinnou vyzývatelkou právě úřadující šampiónky Diny Thorslund.

Do ringu se také po pěti letech od ukončení kariéry vrací osmačtyřicetiletá bývalá světová šampiónka super velterové váhy Mikaela Lauren (32-6-0, 13 KO). Zkušená švédská boxerka se střetne s Rumunkou Ioanou Feciorou (5-2-0, 2 KO).

Dina Thorslund