Warren: Přerušili jsme jednání o zápase Fury vs Joshua!

Anthony Joshua vs Tyson FuryUž to vypadlo, že bychom se z čista jasna mohli na konci letošního roku dočkat bitvy mezi Tysonem Furym a Anthonym Joshuou. Nyní britský promotér prozradil, že se jednání zastavila!

Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) a jeho tým předložil Anthonymu Joshuovi (24-3-0, 22 KO) nabídku na rozdělení peněz 60:40 ve prospěch úřadujícího šampióna WBC. Zároveň nabídka obsahovala klauzuli o případné odvetě. To znamená, že pokud by Fury s Joshuou prohrál, musí se odveta konat do šesti měsíců. Oba body byly přijaty bez problému.

Největší neshoda panovala ohledně termínu duelu. Tyson Fury nabízel dva sobotní termíny a to 26. listopadu a 3. prosince. Naopak tým Anthonyho Joshuy preferoval pozdější termín 17. prosince. Nicméně Tým světového šampióna nechtěl z navržených termínů slevit a bral je jako zásadní.

Warren - Fury - Arum

Další překážka byla ve vysílacím streamu tohoto duelu. Anthony Joshua v odvetě s Oleksandrem Usykem boxoval naposledy pod Sky Sports a má novou dlouholetou smlouvu se streamovací platformou DAZN. Na druhé straně Tyson Fury má na Britských ostrovech smlouvu s BT Sport.

Nyní se však jednání zastavila a letos zápas se letos zcela jistě neuskuteční, to však neznamená, že duel nebude. Frank Warren prozradil důvody přerušeného jednání a také v jaké fázi rozhovory jsou. „Všichni jsme se společně domluvili, že prozatím jednání zastavíme, protože nám přijde nevhodné domlouvat takový duel v období smutku po smrti královny Alžběty II. Takže v rozhovorech budeme za určitý čas pokračovat a myslím, že se na zápas domluvíme“. Vysvětlil Frank Warren.

Promotér Tysona Furyho ještě dodává „Slyšel jsem, že Oleksandr Usyk požádal o delší pauzu, protože se chce více věnovat rodině. To vše nahrává tomu, že by zápas mezi Furym a Joshuou mohl být třeba v únoru a sjednocující bitva v létě“. Uzavřel britský promotér.

Hearn - Joshua