Makabu vs Rozicki o světový titul WBC!

Ilunga Makabu vs Ryan RozickiÚřadující šampión křížové váhy Ilunga Junior Makabu má před sebou třetí obhajobu světového titulu. 21. října jej vyzve kanadský boxer Ryan Rozicki!

21.10.2022 – Temporary Arena, Kinshasa, Kongo
Křížová váha
Ilunga Makabu 🇨🇩🆚🇨🇦 Ryan Rozicki

Jednička Konga a světová trojka Ilunga MAKABU (29-2-0, 25 KO) a kanadská jednička a světová šestnáctka „The Bruiser“ Ryan ROZICKI (15-1-0, 14 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBC!

Čtyřiatřicetiletý rodák z Konga Ilunga Makabu získal světový titul WBC v lednu 2020, když na domácím galavečeru v Kongu v těžkém duelu vybodoval 116:111, 115:111 a 114:112 polského bijce Michala Cieslaka a uštědřil mu tak první porážku mezi profesionály.

Ilunga Makabu

V prosinci 20220 se postavil ke své první obhajobě a do cesty se mu postavil nigerijský veterán Olanrewaju Durodola. Makuba v zápase naprosto dominoval a Durodolu vyprovodil v sedmi kolech. Následně byl Makubu více jak rok mimo ring a vrátil se až letos v lednu, když v americkém Ohiu ve vyrovnaném zápase přetlačil na body Afričana Thabisa Mchuna.

Nyní jej tak čeká obhajoba číslo tři a jeho soupeřem bude sedmadvacetiletý Kanaďan Ryan Rozicki. Ten si před více jak dvěma lety připsal také skalp českého boxera Vladimíra Řezníčka, kterého tvrdě ukončil už ve třetím kole.

Ryan Rozicki

Kanaďan letos v květnu získal Mezinárodní titul WBC, když ve velmi vyrovnané bitvě vybodoval do té doby neporaženého Argentince Yamila Alberta Peralta. WBC následně určila Rozickiho jako dalšího vyzývatele o titul a Mezinárodní pás uvolnila do duelu Yamil Alberto Peralta vs Fabio Maldonado, který se bude konat již tuto sobotu v Argentině.