Wallin dokázal vybodovat v Turecku Gassieva!

Otto Wallin vs Murat GassievŠvédský boxer Otto Wallin si připsal velmi cenné vítězství, když na galavečeru v Turecku dokázal na body porazit bývalého světového šampióna křížové váhy Murata Gassieva!

30.9.2023 – Antalya, Turecko
Těžká váha
Otto Wallin 🇸🇪🆚🇷🇺 Murat Gassiev
115:113 – 115:113 – 111:117

Švédská jednička Otto Wallin (26-1-0, 14 KO) odjel do Turecka na těžkou bitvu proti bývalému světovému šampiónovi křížové váhy Muratovi Gassievovi (30-2-0, 23 KO). Rus měl v Turecku prakticky domácí prostředí a vše bylo připraveno na jeho výhru včetně jednoho rozhodčího, který dal naprosto nesmyslný výsledek 117:111 pro Gassieva.

Jenže zbylí dva rozhodčí byly naštěstí poctivý a rozhodli o těsné výhře Wallina, kterého dokázal za celou profesionální kariéru zdolat pouze Tyson Fury. Nicméně vítězství to bylo vydřené. Gassiev několikrát s Wallinem silně otřásl, ale Švéd kritické situace přežil a poctivě sbíral důležité body z přesných úderů.

Dvaatřicetiletý Švéd se tak posunul na čtvrtý místo světového žebříčku těžké váhy a zařadil se za trojici Oleksandr Usyk, Anthony Joshua a Tyson Fury. Naopak Gassiev podruhé v kariéře prohrál a aktuálně mu patří dvanáctá příčka.

Otto Wallin