Opetaia zdemoloval Thompsona a obhájil světový titul!

Jai Opetaia vs Jordan ThompsonÚřadující světový šampión křížové váhy Jai Opetaia ve čtyřech kolech rozebral Jordana Thompsona a úspěšně obhájil v Londýně světový titul IBF! Video v článku!

30.9.2023 – Wembley Arena, Londýn, VB
Křížová váha
Jai Opetaia 🇦🇺🆚🇬🇧 Jordan Thompson
4. kolo TKO

Neporažený osmadvacetiletý úřadující světový šampión Jai Opetaia (23-0-0, 18 KO) získal světový titul IBF ve své posledním zápasu loni v červenci, když dokázal na domácím galavečeru v Queenslandu vybodovat 115:113 a 2×116:112 tehdejšího mistra světa Mairise Briedise (28-2-0, 20 KO).

Dnes poprvé pás obhajoval a do cesty se mu postavil třicetiletý britský vyzývatel „Troublesome“ Jordan Thompson (15-1-0, 12 KO). Šampión začal zostra od samého počátku a pomalu a jistě Thompsona rozebíral. Ve třetím kole jej poslal do počítaní a bylo jen otázkou času, kdy příjde ukončení.

To nakonec přišlo už ve čtvrtém kole, kdy Opetaia opět svého soupeře několikrát tvrdě zasáhl a ten šel silně otřesen opět k zemi. Zkušený ringový Howard Foster na nic nečekal a duel správně ukončil. Australan je po dnešní výhře již 8 let neporažený, naopak Thompson poprvé v kariéře prohrál.