Canelo jasně přeboxoval Charla a obhájil tituly!

Saul Alvarez vs Jermell CharloÚřadující šampión super střední váhy Saul „Canelo“ Alvarez nedal nespornému šampiónovi super velterové váhy sebemenší šanci a jasně jej vybodoval a připsal si již šedesáté profesionální vítězství!

30.9.2023 – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
Super střední váha
Saul Alvarez 🇲🇽🆚🇺🇸 Jermell Charlo
Max DeLuca 118:109
David Sutherland 118:109
Steve Weisfeld 119-108

Třiatřicetiletý nesporný král super střední váhy „Canelo“ Saul Alvarez (60-2-2, 39 KO) získal světové tituly WBA super a WBC v roce 2020, když jasně vybodoval britského boxera Calluma Smitha (29-1-0, 21 KO). V květnu 2021 přidal výhrou nad dalším Angličanem Billy Joe Saunderse (30-1-0, 14 KO) také pás organizace WBO.

V listopadu 2021 jsme se dočkali sjednocující bitvy s Calebem Plantem (22-2-0, 13 KO) ve které mexický boxer opět jasně dominoval a Planta ukončil v jedenáctém kole. Všechny čtyři pásy poprvé obhájil loni v září, bodovou výhrou nad končícím Gennady Golovkinem (42-2-1, 37 KO).

Letos v květnu pásy obhájil podruhé, když na domácím galavečeru v Mexiku jasně přejel britského vyzývatele Johna Rydera (32-6-0, 18 KO). Dnes ho tak čekala třetí obhajoba všech pásů a do cesty se mu postavil nesporný šampión super velterové váhy „Iron Man“  Jermell Charlo (35-2-1, 19 KO).

Saul Alvarez vs Jermell Charlo

Charlo si tak pro Canela došel o dvě divize výše a v zápase to bylo hodně znát. Alvarez byl mnohem tvrdí a jeho údery měla mnohem větší razanci než ty Charlovi. V sedmém kole poslal Canelo svého soupeře do počítání, když si Američan po tvrdém úderu na hlavu sám raději klekl, aby se mohl vydýchat.

Ačkoliv Charlo boxoval dobře a měl několik dobrých úderů, tak s mexickým boxerem ani nehnul, naopak musel pořád couvat. Canelo si udržel dominanci až do závěrečného gongu. Rozhodčí měli snadnou práci a jednoznačným verdiktem rozhodli o již šedesáté profesionální výhře Saula Alvareze.

Saul Alvarez vs Jermell Charlo