Výběrový řízení: Pascal vs Eifert!

Jean Pascal vs Badou JackOrganizace IBF nařídila na začátek listopadu výběrové řízení na eliminační duel v polotěžké váze. Jean Pascal a Michael Eifert by se poté měli utkat o souboj s šampiónem Beterbievem!

Úřadující šampión organizace WBO, WBC a IBF Artur Beterbiev (18-0-0, 18 KO) bude v lednu obhajovat světové tituly britskému vyzývateli Anthonymu Yarde (22-2-0, 21 KO). Nyní IBF rozhodla, kdo bude dalším povinný vyzývatel. Ten vzejde z duelu Jean Pascal vs Michael Eifert.

Artur Beterbiev

Na úterý 1. listopadu je plánované výběrové řízení, kde se rozhodne, kdo bude duel pořádat. Do té doby mají samozřejmě obě strany čas na jednání a pokud se do zvoleného termínu dohodnou, tak se dražba konat nebude.

Devětatřicetiletý rodák z Haiti boxující za Kanadu Jean Pacal (36-6-1, 20 KO) má v držení klasický světový titul WBA a stříbrný světový titul WBC. Oba pásy naposledy obhájil v prosinci 2019, když těsně na body přetlačil švédského boxera Badou Jacka. Od té doby Pascal v ringu nestál.

Michael Eifert

Na druhé straně čtyřiadvacetiletý německý bijec „Diesel“ Michael Eifert (11-1-0, 4 KO) má v držení Interkontinentální titul organizace IBF, který získal ve svém posledním duelu letos v červenci, když v těžkém zápase vybodoval Itala Adriana Sperandia.