Výběrové řízení Hrgovič vs Ruiz už ve čtvrtek!

Filip Hrgovič vs Andy RuizOrganizace IBF určila Andyho Ruize do zápasu o prozatímní světový titul s Filipem Hrgovičem. Původně byl nastaven datum do kdy se mají obě strany domluvit na 28.2. Nakonec IBF tuto dobu v oficiálním dopise zkrátila do 23.2.!

Prezident organizace IBF Daryl People upozornil všechny registrované propagátory na aktualizaci data výběrového řízení prostřednictvím oficiálního dopisu. Obě strany tak mají na dohodu již pouhé dva dny – do 23. února.

Oznámení uvádí, že všichni zainteresovaní účastníci musí podat nabídky nejpozději 15 minut před výběrovým řízením, které je naplánováno na 23. února v 18:00. Minimální přijatá nabídka je100 dolarů a musí se složit také manipulační poplatek ve výši 5 tisíc dolarů.

Vítězná strana musí rovněž přímo na místě složit 10ti procentní zálohu z celkové částky a následně dalších deset procent musí zaplatit organizaci do pěti pracovních dnů. Chorvatského neporaženého bijce Filipa Hrgoviče (15-0-0, 12 KO) společně zastupují Wasserman Boxing a Matchroom Boxing.

Filip Hrgovič

Na druhé straně bývalého světového šampióna Andyho Ruize (35-2-0, 22 KO) zastupuje skupina TGB Promotions, která patří pod promotérskou firmu Premier Boxing Champions (PBC). Ruiz tak má na výběr eliminační duel WBC s Deontayem Wilderem nebo o něco snadnější variantu s Filipem Hrgovičem o prozatímní titul IBF. 

Andy Ruiz vs Luis Ortiz

Nicméně je klidně možné, že se Andy Ruiz nejdříve utká právě s Filipem Hrgovičem a vítěz tohoto duelu by se následně mohl střetnout ve finálovém eliminačním zápase organizace WBC s Deontayem Wilderem. Kam povedou cesty Andyho Ruize se dozvíme nejpozději ve čtvrtek.