ČBA se distancuje od turnajů v boxu bez rukavic!

Marek Šimák ČBAVedení České boxerské asociace v čele s prezidentem Markem Šimákem se v tiskové zprávě distancuje od propagace a pořádání turnajů v boxu bez rukavic!

Vedení české boxerské asociace vyjádřilo zásadní nesouhlas s propagací a pořádáním turnajů v bez rukavic a od veškerých takovýchto akci se distancuje. Tyto akce, při nichž bezprostředně hrozí vážná zranění, jsou v rozporu s pravidly a zásadami olympijského boxu. Jejich přínosem je pouze negativní pohled široké veřejnosti na gentlemanský sport, jakým box je.

V poslední době se začalo objevovat pořádání boxerských zápasů bez rukavic, či s jinak upravenými pravidly. Bohužel se také vyskytla vážná zranění sportovců ve spojitosti s nedodržováním zásad bezpečnosti tohoto sportu. ČBA vnímá tyto snahy zatraktivnění boxu za extrémně riskantní a nesportovní.

Po nedávných volbách si nové vedení ČBA vzalo za cíl pozdvihnout obraz boxu ve veřejném mínění a prezentaci hodnot sportovního ducha napříč tímto sportem a proto se od pořádní zápasů bez rukavic zásadně distancuje.

ČBA