VADA odhalila u Conora Benna zakázanou látku!

Conor BennBritská jednička střední váhy Chris Eubank a britská jednička velterové váhy Conor Benn by se měli utkat již tuto sobotu v Londýně. Nyní nastal velký problém! Bude se zápas konat?

8.10.2022 – O2 Aréna, Londýn, VB
Super velterová váha
Chris Eubank 🇬🇧🆚🇬🇧 Conor Benn
Přímý přenos na DAZN!

Britská jednička a světová dvojka střední váhy Chris EUBANK jr (32-2-0, 23 KO) a neporažená britská jednička a světová osmička velterové váhy „The Destroyer“ Conor BENN (21-0-0, 14 KO) se utkají ve dvanáctikolové netitulové bitvě v super velterové váze!

Chris Eubank vs Conor Benn

V srpnu udělal mezinárodní antidopingová agentura VADA kontrolu u britského boxera Conora Benna a výsledek je znepokojující. v těle boxera byla odhalena zakázaná látka Clomifen, která v minulosti byla nalezena také MMA fighterů Jona Jonese a Brocka Lesnara.

Clomifen, také známý jako klomifen nebo jednoduše Clomid, se primárně používá k léčbě neplodnosti u žen. Funguje podobně jako estrogen v tom, že stimuluje produkci vajíček u žen, aby měly co největší šanci otěhotnět. Může však působit také jako zesilovač výkonu, když je podáván na denní bázi jako pilulka, tím může zvýšit testosteron u mužů. Zvýšená fyzická podpora z clomifenu, který může až zdvojnásobit hladinu testosteronu z něj dělá v atletice zakázanou látku.

Chris Eubank vs Conor Benn

Nicméně Eddie Hearn řekl, že by se zápas v sobotu konat měl a akci rušit nechce. „Benn prošel všemi antidopingovými kontrolami britskou agenturou UKAD, která dělá výhradně testy pro naší asociaci British Boxing Board of Control (BBBofC). Tohle byl pouze jeden namátkový a především dobrovolný test. Nemělo by to v zápasu bránit“. Říká britský promotér.

A pokračuje „Ale je jasné, že k tomu musí zaujmout stanovisko britská boxerská asociace British Boxing Board of Control. Poradíme si s právníky. Oba tábory byly o situaci samozřejmě informovány už před vydáním článku v Daily Mail, který vyšel ve středu. A oba tábory si odsouhlasili pokračování k zápasu.  Ale budeme mluvit ještě s právníky a také s antidopingovou agenturou. Je to velmi nepříjemná věc, ale myslím, že zápas se bude konat podle plánu“. Uzavřel Hearn.

Nicméně stránka boxrec již duel ze statistických stránek stáhla a čeká také na další informace. Finální rozhodnutí by mělo padnout do dnešního večera!