IBA zrušila zákaz pro ruské a běloruské boxery!

Wladimir KlitschkoMezinárodní boxerská federace odhlasovala zrušení svého předchozího rozhodnutí a umožní boxerům z Ruska a Běloruska soutěžit na akcích IBA s okamžitou platností. Klitschko nemůže rozhodnutí uvěřit!

Mezinárodní boxerská federace na svých stránkách oznámila, že představenstvo IBA hlasovalo o zrušení svého předchozího rozhodnutí, ve kterém zakázalo start ruským a běloruským boxerům. Výsledkem je povolení startu boxerům z Ruska a Běloruska na akcích IBA s okamžitou platností

IBA dle svých slov pevně věří, že politika by neměla mít žádný vliv na sport. Všichni sportovci by proto měli mít stejné podmínky. Mezinárodní boxerská federace respektující svou vlastní autonomii jako mezinárodní sportovní federace, zůstane politicky neutrální a nezávislá.

Ruské i běloruské týmy budou moci vystupovat pod svými vlajkami a v případě zisku zlaté medaile zazní také státní hymny těchto států. Podle rozhodnutí se do soutěží vrátí také techničtí funkcionáři Ruska a Běloruska.

Wladimir Klitschko

To však nemůže pochopit bývalý olympijský vítěz a bývalý profesionální světový šampión těžké váhy Wladimir Klitschko. „To je nejlepší příklad toho, jak ze sebe udělat blázna před celým světem. Je to škoda, box si zaslouží něco víc. Tímto rozhodnutím byly pošlapány všechny morální hodnoty“. Zlobí se bývalý ukrajinský boxer.