Helenius: Tohle nebude sparing, ale boj!

Robert HeleniusJiž příští sobotu se dočkáme druhého semifinálového eliminačního duelu organizace WBC Wilder vs Helenius. Finský boxer upozorňuje, že se sice s Wilderam znají, ale v boji to bude něco jiného!

15.10.2022 – Barclays Center, Brooklyn, USA
Těžká váha
Deontay Wilder 🇺🇸🆚🇫🇮 Robert Helenius
Přímý přenos na Fox PPV!

Americká jednička a světová dvojka „The Bronze Bomber“ Deontay WILDER (42-2-1, 41 KO) a finská jednička a světová šestnáctka „The Nordic Nightmare“ Robert  HELENIUS (31-3-0, 20 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě na galavečeru v Brooklynu!

„Je za mnou velmi dobrá příprava a na zápas se strašně těším. Udělal jsme maximum, abych se na Wildera co nejlépe připravil. Do roku 2011 jsem soupeře knokautoval, ale pak začaly zdravotní problémy, které mě na dlouhou dobu vyřadily ze hry. Teď mám pocit, že jsem opravdu zpátky na správné cestě. Po operaci ramene chvíli trvalo, než jsem začal normálně trénovat, ale teď je přede mnou ještě pár dobrých let“. Říká finský boxer.

A dodává „Vítězství nad Adamem Kownackim byly klíčové, dovedly mě k této šanci, k této cestě za titulem. S Wilderem se známe velmi dobře je to výhoda i nevýhoda, ale tohle bude něco jiného. Pravidelně jsem s ním spároval, když se připravoval na souboje s velkými a vysokými soupeři. Pravou sílu jeho úderů nemůžu soudit, protože v helmách a s mnohem většími rukavicemi to není tolik cítit. Každopádně se mi zdá, že knockouty, které předváděl, vycházely hlavně z jeho rychlosti. Jeho největší předností není ani tak síla, ale rychlost a výbušnost“.

„Nicméně tohle nebude sparing, ale opravdový boj. Můžete spolu trénovat celý život, ale zápas je vždy o něčem jiném. Známe své přednosti, ale ve sparingu nejde o vítězství, ale o přípravu a je to obravský rozdíl. Já jsem připraven vyhrát a jít si za svým snem“. Uzavřel finský tvrďák Robert Helenius.

Robert Helenius

Šestatřicetiletý „The Bronze Bomber“ Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO) za poslední 3 roky odboxoval pouze dva duely s Tysonem Furym (32-0-1, 23 KO) a oba prohrál. V únoru 2020 prohrál v sedmém kole a přišel o pás WBC. V loňské odvetě prohrál v kole jedenáctém a jeho budoucnosti panovali obavy.

Nyní se americký knockouter vrátí a bude se chtít znovu stát světovým šampiónem. Na galavečeru v Barclays centru v Brooklynu bude jeho soupeřem osmatřicetiletý finský boxer „The Nordic Nightmare“  Robert Helenius (31-3-0, 20 KO).

Helenius také za poslední tři roky odboxoval pouze dva duely s jedním soupeřem a tím byl Polák Adam Kownacki. Ačkoliv byl v obou případech velkým favoritem Kownacki, tak Helenius oba zápasy jednoznačně ovládl, když v prvním zápase Poláka ukončil ve čtvrtém kole a v odvetě v kole šestém.

Deontay Wilder vs Robert Helenius