Hearn může obejít britskou boxerskou asociaci!

David Haye vs Dereck ChisoraPokud by britská boxerská asociace BBBofC na základě dopingového nálezu antidopingové agentury VADA u Conora Benna zastavila licenci, nemusí to stále znamenat konec!

Lucemburská boxerská federace lék na všechno „zlo“? V případě, že by britská boxerská asociace British Boxing Board of Control (BBBofC) zastavila Conorovi Bennovi licenci, může mu ji vystavit ta Lucemburská a nebylo by to poprvé.

Jedna podobná situace nastala již před deseti lety. BBBofC chtěla zablokovat tehdy souboj těžkých vah mezi Davidem Hayem a Dereckem Chisorou poté, co se oba aktéři porvali na tiskové konferenci Wladimira Klitschka a odebrala jim licence.

Chris Eubank vs Conor Benn

Pořadatelé se proto obrátili na lucemburskou boxerskou federaci a tak oběma boxerům licence vystavila. Haye a Chisora se tak utkali v červenci 2012 v britském West Hamu a duel vyhrál David Haye, když svého soupeře ukončil v pátém kole.

Finální rozhodnutí by mělo padnout do dnešního večera, kdy by měla British Boxing Board of Control (BBBofC) vydat prohlášení, zdali uzná kontrolu VADA za platnou a pozastaví nebo nepozastaví Conorovi Bennovi licenci.

Chris Eubank vs Conor Benn