Dubois: Další soupeř bude Lucas Browne!

Dabiel Dubois vs Lucas BrowneStandardní šampión těžké váhy organizace WBA Daniel Dubois oznámil jméno dalšího soupeře. Bude jim bývalý světový šampión Lucas Browne!

Pětadvacetiletý britský boxer „Dynamite“ Daniel Dubois (18-1-0, 17 KO) získal letos v červnu standardní světový titul organizace WBA, když ve čtvrtém kole knockoutoval na galavečeru v Miami neškodného Trevora Bryana. Nyní ho čeká první obhajoba pás a oznámil také jméno soupeře.

Tím bude třiačtyřicetiletý australský veterán a bývalý držitel stejného pásu „Big Daddy“ Lucas Browne (31-3-0, 27 KO). Australan stal světovým šampiónem v březnu 2016, kdy překvapivě ukončil v desátém kole tehdejšího šampióna Ruslana Chagaeva.

Daniel Dubois

Naposledy boxoval letos v červnu, když na domácím galavečeru šokoval favorita z Nového Zélandu Juniora Fa. Už po minutě prvního kola vypustil tvrdý záušák a dvaatřicetiletý Junior Fa se roztančil a šel k zemi. Ringový Jeffrey Eddy sice duel ještě pustil dál, ale Browne znova zaútočil a dalším záušákem poslal soupeře k zemi a byl konec.

Kdy a kde se bude souboj Daniel Dubois vs Lucas Browne bude odhaleno v následujících dnech. Jediné co je již potvrzené, že se duel bude konat ve Velké Británii pravděpodobně v listopadu. Velkým favoritem je samozřejmé domácí Angličan, ale Browne má stále v rukou granát.

Lucas Browne