Usyk jel podpořit ukrajinské vojáky!

Oleksandr UsykÚřadující neporažený šampión těžké váhy si během čekání na další zápas zaletěl na Ukrajinu, kde podpořil ukrajinské vojáky v obraně před Rusy!

Šestatřicetiletý ukrajinský boxer a neporažený světový šampión organizací WBA, WBO, IBF a IBO Oleksandr Usyk (20-0-0, 13 KO) aktivně podporuje své krajany bojující s ruským agresorem na Ukrajině. V minulých dnech navštívil ukrajinské vojáky na frontě aby je morálně podpořil.

Usyk by se měl mezi šestnáct provazů vrátit v létě, kde jej čeká povinná obhajoba za organizaci WBA a do cesty by se mu měl postavit standardní šampión WBA Daniel Dubois (19-1-0, 18 KO). V posledních dnech se spekuluje, že by se mohl duel uskutečnit v Polsku.

Ukrajinský boxer získal čtyři světové tituly v září 2021, když dokázal v Tottenhamu vybodovat tehdejšího šampióna Anthonyho Joshuu (25-3-0, 22 KO). Loni v srpnu se konala odveta a Usyk i tentokrát dokázal Joshuu porazit na body.

Oleksandr Usyk

Následně se začalo intenzivně jednat o sjednocující bitvě se světovým šampión zbylé organizace WBC, ale všechny jednání skončili nakonec fiaskem a Usyk se zaměřil na povinnou obhajobu s Duboisem, kterého zastupuje stejně jako Furyho Frank Warren.

Oleksandr Usyk