Usyk: Fury, Canelo a rozlučka!

Oleksandr UsykÚřadující šampión těžké váhy organizací WBA, WBO, IBF a IBO Oleksandr Usyk odhalil další plány kariéry. Chce odboxovat už jen tři duely!

Pětatřicetiletý ukrajinský boxer Oleksandr Usyk (20-0-0, 13 KO) prozradil, že před odchodem do sportovního důchodu hodlá odboxovat maximálně tři profesionální duely. Usyk plánuje duely s Tysonem Furym, Saulem Alvarezem a rozlučkové zápas před domácími fanoušky.

„Než ukončím profesionální kariéru, chci se utkat s Tysonem Furym a stát se nesporným šampiónem těžké váhy. Potom bych se chtěl utkat s Canelem, protože by to byl hodně divoký zápas, který by zároveň vydělal peníze. Potom už by zbýval jen rozlučkový zápas na Ukrajině“. Řekl Usyk

Oleksandr Usyk

A jedním dechem dodává „Pokud by se nedomluvil zápas s Furym, tak jediným boxer z těžké váhy, který připadá v úvahu je Deontay Wilder. Nikdo jiný není pro mě nějak zajímavý.“ Uzavřel světový šampión Oleksandr Usyk

Usyk naposledy boxoval letos v srpnu, když dokázal v odvetě opět porazit Anthonyho Joshuu a obhájit všechny čtyři světové tituly. Sjednocující souboj s šampiónem zbývající organizace WBC je předběžně plánován na první polovinu příštího roku.

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua