Dnes: Stevenson vs Conceicao o pásy WBC a WBO!

Shakur Stevenson vs Robson ConceicaoJiž dnes v noci se bude konat plánovaný duel o tituly WBC a WBO v super pérové váze Shakur Stevenson vs Robson Conceicao. Stevenson však nesplnil váhový limit a o tituly přišel už na vážení!

DNES – Prudential Center, Newark, USA
Super pérová váha
Shakur Stevenson 🇺🇸🆚🇧🇷 Robson Conceicao
Přímý přenos na ESPN!

Neporažená americká a světová jednička Shakur STEVENSON (18-0-0, 9 KO) a brazilská jednička a světová jedenáctka „Nino“ Robson CONCEICAO (17-1-0, 8 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly organizací WBC a WBO!

Vážení
Shakur Stevenson: 59,7 kg
Robson Conceicao: 58,8 kg

Shakur Stevenson vs Robson Conceicao

Pětadvacetiletý americký šampión Shakur Stevenson získal první světový titul již v roce 2019 v pérové váze. Tehdy jasně ve dvanáctikolovém zápase vybodoval krajana Joeta Gonzaleze. Následně však přešel do super pérové váhy, kde v souboji o prozatímní světový titul WBO loni v červnu vybodoval Namibijce Jeremia Nakathila.

Na konci loňského roku se utkal o plnohodnotný světový titul WBO, když vyzval šampióna Jamela Herringa. Stevenson zápas jasně ovládl a v desátém kole Herringa ukončil. Letos v dubnu vyzval ve sjednocující bitvě do té doby neporaženého šampióna WBC Oscara Valdeze (30-1-0, 23 KO).

Shakur Stevenson

Stevenson opět v duelu jasně dominoval, Valdezovi skoro nic nedovolil a jasně jej porazil na body. Americký šampión tak dokráčel si pro další titul super pérové váhy. Dnes měl oba pásy obhajovat, jenže nesplnil váhový limit a o pásy přišel. Stevenson sice dostal standardní dvě hodiny na dorovnání váhy, ale to odmítl.

Tituly tak může získat pouze brazilský boxer Robson Conceicao. Ten má na svém kontě již jednu titulovou bitvu, když se loni v září utkal právě s Oscarem Valdezem. Na Valdeze však ztrácel a zápas prohrál na body. Po porážce se vrátil letos v lednu na galavečeru v americké Tulse, kde jasně vybodoval Američana Xaviera Martineze. Pokud vyhraje Stevenson, tak budou tituly uvolněný do jiných zápasů.