UFC: Sterling obhájil a Makhachev má titul!

Islam MakhachevSean O’Malley překvapivě vybodoval Petra Yana, Aljamain Sterling dominantně obhájil titul v bantamové váze a Makhachev ve druhém kole utáhl Charlese Oliveiru a má titul v lehké váze!

22.10.2022 – Abú Dhabí, SAE
UFC 280
Bantamová váha
Sean O’Malley 🇺🇸🆚🇷🇺 Petr Yan
29.28 – 29:28 – 28:29

Zápas začal bývalý šampión bantamové váhy Petr Yan podle předpokladů pomaleji a O’Malley sbíral body za přesné údery. Ve druhém kole si oba fighteři prošli krizí po tvrdých úderech, ale Yan v tomto kole dominoval.

Třetí kolo nabídlo tvrdou řežbu, kde O’Malley vyslal přesný koleno a roztrhl Yanovi obočí. Následně Yan dominoval na zemi, ale ukončit se mu zápas nepodařilo a tak o vítězi museli rozhodnout rozhodčí, kteří se nakonec přiklonili 2:1 na stranu amerického zápasníka. Yan tak prohrává druhý zápas v řadě, na druhé straně O’Malley čtvrté vítězství v řadě a řekl si tak o titulovou bitvu.

Sean O’Malley vs Petr Yan

Sean O’Malley


22.10.2022 – Abú Dhabí, SAE
UFC 280

Bantamová váha (TITUL)
Aljamain Sterling 🇯🇲🇺🇸🆚🇺🇸 T.J. Dillashaw
2. kolo TKO

Úřadující šampión bantamové váhy zvládl druhou obhajobu titulu naprosto dominantní způsobem. V prvním kole dokázal hodit Dillashawa na zem a ten si při pádu vyhodil levé rameno a to ovlivnilo celý zbytek zápasu.

Během přestávky to vypadalo, že rameno je zpátky, ale po pár úderech byla ruka opět svěšená dolu. Následně Sterling dostal Dillashawa opět na zem a tam mu nedal sebemenší šanci a ringový Marc Goddard zápas správně ukončil.

Aljamain Sterling vs T.J. Dillashaw

Aljamain Sterling vs T.J. Dillashaw


22.10.2022 – Abú Dhabí, SAE
UFC 280

Lehká váha (TITUL)
Charles Oliveira 🇧🇷🆚🇷🇺 Islam Makhachev
2. kolo SUB

Oliveira v posledním duelu nesplnil váhový limit a byl mu odebrán pás. Dnes si ho chtěl vzít zpět, ale do cesty se mu postavil s deseti výhrami v řadě ruský bijec Islam Makhachev. Zápas začal poměrně vyrovnaným kolem v rychlém tempu a bylo zaděláno na velkou bitvu.

Ruský bijec však ve druhém kole vyslal tvrdý hák a poslal Oliveiru na zem, kde si jej chytil a začal škrtit. Už to vypadlo, že se Brazilec ze sevření dostane, ale nakonec odklepal a Islam Makhachev se stal novým králem lehké váhy.

Charles Oliveira vs Islam Makhachev

Islam Makhachev


Galerie, video a aktuality na MMA Junkie
MMA junkie