UFC: Dvořák vs Kape již zítra!

David Dvořák vs Manel Kape
Český válečník David Dvořák se již zítra postaví popáté do oktagonu organizace UFC. Jeho soupeřem bude Manel Kape z Angoly! Přímý přenos na Premier Sport!

17.12.2022 – UFC Apex, Nevada, USA
UFC Vegas 66
Muší váha
David Dvořák 🇨🇿🆚🇦🇴 Manel Kape
Přímý přenos na Premier sport!

Třicetiletý český bijec David Dvořák v prestižní UFC debutoval v březnu 2020 a vstup do mezi elitu se mu povedl na výbornou. Na galavečeru UFC Fight Ningt 170 přetlačil na body Brazilce Bruna Gustava da Silva. Ještě tentýž rok v září se postavil k druhému zápasu a tentokrát z toho byla jednoznačná výhra na body s Američanem Jordanem Espinosou.

Loni stihl Dvořák pouze jeden duel, když na galavečeru UFC Fight Night 188 už v prvním kole ukončil Kolumbijce Juancamila Ronderose. Neskutečná šňůra výher se protáhla na 16 vítězných duelů v řadě. Letos v březnu tak nastupoval do čtvrtého zápasu pod hlavičkou UFC jako deset let neporažený zápasník.

David Dvořák

Do cesty se mu postavil v americkém Columbusu těžký soupeř z Brazílie Matheus Nicolau. Dvořákovi se zápas nepovedl podle představ a musel po dlouhých letech a poprvé v UFC zkousnout hořkost porážky v podobě prohry na body.

Nyní se vrací v plné síle a již zítra v noci vyzve rodáka z Angoly žijícího v Portugalsku Manela Kapeho. Kape Debutoval v UFC loni v únoru jako šampión japonské organizace Rizin a stihl za loňský rok celkem 4 duely. Při svém debutu hned prohrál na body s Brazilcem Alexandrem Pantojou. Už o měsíc později prohrál podruhé, když jej porazil další Brazilec Matheus Nicolau.

Manel Kape

Poté však přišli dvě výhry před limitem, když v srpnu ukončil v prvním kole Jamajčana Ode‘ Osbourna a naposledy v prosinci také Kazacha Zhalgase Zhumagulova. Od té doby v oktagonu nestál a vrací se po roční přestávce a chce na předchozí výhry navázat. Angolec je také zároveň favoritem zítřejšího duelu ,ale my věříme, že Dvořák urve vítězství pro sebe.