UFC 286: Edwards obhájil titul, Klein remízoval!

Kamaru Usman vs Leon Edwards 3Největší MMA organizace UFC zavítala do Londýny s galavečerem UFC 286, kde očekávanou titulovou bitvu vyhrál na body Leon Edwards a obhájil pás velterové váhy!

DNES – O2 Aréna, Londýn, VB
UFC 286
Velterová váha
Leon Edwards 🇯🇲🇬🇧🆚🇳🇬 Kamaru Usman 3
48:46 – 48:46 – 47:47

Pětatřicetiletý bývalý šampión velterové váhy „The Nigerian Nightmare“ Kamaru Usman a jednatřicetiletý rodák z Jamajky Leon Edwards se poprvé utkali už 19. prosince 2015 na galavečeru UFC on Fox 17 na Floridě. Usman tehdy vyhrál na body 30:27 a 2x 29:28 a byl to pro něj zároveň úspěšný debut v UFC, kterým odstartoval cestu za titulem.

Loni v srpnu se po necelých sedmi letech opět střetli. Leon Edwards jako vyzývatel šampióna a Kamaru Usman jako úřadující šampión velterové váhy, pro kterého to byla už šestá obhajoba pásu. Edwards hned v prvním kole Usmana zaskočil, když jej dostal na zem a udržel ho tam celé úvodní kolo.

Ve druhém kole naopak Usman dominoval v postoji. Od třetího kola už to byla převážně jednostranná záležitost a nigerijský bijec si ještě minutu před koncem šel pro šestou obhajobu. Jenže Edwards z ničeho nic vypálil brutální highkick a Usmana ukončil. Bylo to velké překvapení a bylo zcela jisté, že se dočkáme i třetího vzájemného duelu.

A ten uplynulou sobotu na galavečeru UFC 286 v londýnské O2 aréně. Duel začal aktivněji Usman, jenž soka naháněl po celém oktagonu, jenže Edwards se úspěšně vyhýbal a z kontrů bodoval. Rozhodčí musel v zápase také Edwardsovi odebrat bos za opakované přidržování pletiva. To ho však nerozhodilo a disciplinovaně šel za vítězstvím.

Kamaru Usman vs Leon Edwards 3

Duel nakonec ve stejném tempu došel až do bodového rozuzlení, kde se dva rozhodčí přiklonili na stranu úřadujícího šampióna a jeden rozhodčí viděl duel jako remízový. Leon Edwards tak úspěšně titul obhájil a uštědřil Kamorovi Usmanovi druhou porážku v řadě.

V Oktagonu UFC se již pošesté představil také slovenský válečník lehké váhy Ľudovít Klein. Jeho soupeřem byl britský zápasník Jai Herbert. Krvavý duel nakonec vítěze neměl a rozhodčí rozhodli o remíze.

Jai Herbert vs Ľudovít Klein


👊 ⇒INSTAGRAM⇐ 👊 ⇒TIKTOK⇐ 👊
👊 ⇒FACCEBOOK⇐ 👊 ⇒TWITTER⇐ 👊


Mallpay Proboxing