UFC 285: Valentina Shevchenko padla ve 4. kole!

Valentina Shevchenko vs Alexa GrassoO největší překvapení se na galavečeru UFC 285 v Las Vegas postarala mexická válečnice Alexa Grasso, když ve čtvrtém kole dokázala utáhnout šampiónku Valentinu Shevchenko!

Čtyřiatřicetiletá Valentina Shevchenko získala světový titul UFC v muší váze na konci roku 2018, když na galavečeru UFC 231 zdolala na body nejlepší polskou zápasnici Joannu Jędrzejczyk. Od té doby pás úspěšně sedmkrát obhájila a postupně dokázala porazit nejlepší fighterky světa.

V roce 2019 porazila Jessice Eye a Liz Carmouche, v roce 2020 Katlyn Chookagian a Jennifer Maiu, v roce 2021 Jéssicu Andrade a Lauren Murphy a v loňském roce pás obhájila posedmé, když přetlačila na body brazilskou vyzývatelku Tailu Santos.

V noci tak obhajovala pás poosmé a do cesty se ji postavila devětadvacetiletá mexická fighterka Alexa Grasso. Shevchenko měla zápas jasně ve svých rukou a Grasso hledala těžko recept na zkušenou šampiónku. Jenže přišlo čtvrté kolo a vše se změnilo.

Shevchenko udělala nepovedenou otočku na příliš krátkou vzdálenost a toho Grasso skvěle využila. Skočila šampiónce na záda a stáhla ji k zemi. Tam se ji podařilo Shevchenko chytit do škrcení a nakonec i utáhnout. Alexa Grasso se tak stává novou šampiónkou muší váhy a zcela jistě se dočkáme odvety.

Valentina Shevchenko vs Alexa Grasso