UFC 285: Jon Jones je zpět a má titul!

Jon JonesLegendární šampión polotěžké váhy se po třech letech vrátil do oktagonu a debutoval v těžké váze. Ciryla Ganeho uškrtil už v prvním kole a získal pás šampióna! Nyní ho čeká Miocic!

Pětatřicetiletý „Bones“ Jon Jones držel titul v polotěžké váze od roku 2011, když ve třetím kole ukončil Brazilce Maurícia Rua. Pás následně držel až do roku 2015, kdy ho organizace titulu zbavila po dopingovém nálezu na zakázané látky Klomifen a Letrozol.

V roce 2017 se postavil k odvetě s Daniele Cormierem, kterého kopem knockoutoval a opět získal titul. Jenže následná antidopingová kontrola znovu odhalila zakázanou látku, tentokrát Turinabol metabolite a UFC mu opět titul odebrala.

Do klece se vrátil až na konci roku 2018 a v duelu s Alexandere Gustafssonem jasně dominoval a ve třetím kole jej knockoutoval. Jones tak získal opět pás šampióna. ten následně třikrát obhájil, naposledy v únoru 2020, kde na UFC 247 dokázal vybodovat Dominicka Reyese.

Následovala tříletá pauza a formace do nejtěžší váhové divize, ve které debutoval dnes v noci o uvolněný titul šampióna proti francouzskému bijci Cirylovi Gane. Jones v zápase jasně dominoval, Gane se prakticky nezmohl vůbec na nic Jones ho uškrtil už v prvním kole.

Jon Jones vs Ciryl Gane

Jon Jones tak prodloužil svou neporazitelnost už na devatenáct zápasů v řadě. Jediným jeho přemožitelem tak zůstal Matt Hamill, který jej v prosinci 2009 dokázal porazit díky Jonesový diskvalifikaci v prvním kole za nedovolený úder.

Jones už zná i svého dalšího soupeře, proti kterému bude mistrovský titul UFC obhajovat. Bude jím čtyřicetiletý veterán a bývalý šampión těžké váhy Stipe Miocic. Ten držel v minulosti titul dvakrát a přišel o něj ve svém posledním duelu v březnu 2021, kdy jej knockoutoval Francis Ngannou.

Stipe Miocic