Oktagon 40: Kozma přežil smrt, Pirát padl!

David Kozma vs Lukasz SiwiecMáme za sebou další galavečer organizace Oktagon a bylo se rozhodně na co koukat. Známe také osm vítězů pyramidy velterové váhy Tipsport Gamechanger!

Galavečer odstartoval rezervní duel pyramidy mezi Matúšem Juráčkem a řeckým oponentem Ioannisem Palaiologosem. Český bijec byl ve všech směrech lepším mužem v kleci a zaslouženě dokráčel do bodového vítězství. Druhý zápas nabídl velmi vyrovnanou bitvu mezi Slovákem Radovanem Úškrtem a Nizozemcem Melvinem Van Suijdamem. Slovenský bijec začal zápas lépe, ale Nizozemec postupně začal přebírat otěže a nakonec to byl on, kdo dominoval a vyhrál na body.

Melvin Van Suijdam vs Radovan Úškrt

Jednoznačnou záležitostí skončil třetí duel mezi Bojanem Veličkovičem a moldavským fighterem Ionem Surdu. Favotizovaný Veličkovič dokázal už v prvním kole poslat soupeře k zemi, kde jej nekompromisně ukončil a postaral se o první výhru před limitem na turnaji. První část karty uzavřel německo-maďarský duel Marcel Grabinski vs Máté Kertész. Ačkoliv byl Kertész velkým favoritem, tak německý bijec Maďara doslova umlátil a v prvním kole si připsal překvapivou výhru.

Marcel Grabinski vs Máté Kertész

Hlavní kartu odšpuntoval český zápas v lehké váze Jaroslav Pokorný vs Jan Široký. Zápas byl velkou neznámou a především nebyl jasný favorit. Tím se však stal postupně Pokorný, který od druhé polovina prvního kola dominoval a ve druhém soupeře ukončil. V dalším zápase překvapivě na body padl brazilský ranař Leandro Silva, který ve vyrovnaném zápase nestačil na Andrease Michailidise z Řecka.

Louis Glismann vs Andrej Kalašnik

Narychlo domluvený zápas mezi domácím bijce Andrejem Kalašnikem a dánským vikingem Louis Glismann skončil také na body ve prospěch Glismanna. V dalším duelu jsme viděli skvělý duel mezi Němcem Christianem Jungwirthem a španělským bojovníkem José Antonio Reisem alias Tato Primerou. Duel nabídl parádní podívanou, kterou zaslouženě na body vyhrál Jungwirth.

Christian Jungwirth vs José Antonio Reis

V předposledním duelu večera změřili síly Francouz Alex Lohoré a slovenský pirát Samuel Krištiofič. Zápas nabídl spoustu zajímavých přestřelek, úvod zápas patřil Pirátovi a konec pro změnu Lohoremu, který nakonec těsně na body duel vyhrál. V hlavním duelu galavečera v Ostravě se představili bývalý šampion David Kozma a Polák Lukasz Siwiec. Český bijec jak je u něj zvykem přežil svou vlastní smrt, když jej polák tvrdě škrtil a nakonec dokázal duel dovést do vítězného konce na body.

David Kozma vs Lukasz Siwiec


Oktagon 40

PŘEDZÁPASY

Velterová váha
Matúš Juráček 🇨🇿🆚🇬🇷 Ioannis Palaiologos
Na body
Velterová váha
Melvin Van Suijdam 🇳🇱🆚🇸🇰 Radovan Úškrt
Na body
Velterová váha
Bojan Veličkovič 🇷🇸🆚🇲🇩 Ion Surdu
1. kolo SUB
Velterová váha
Marcel Grabinski 🇩🇪🆚🇭🇺 Máté Kertész
1. kolo KO

HLAVNÍ KARTA

Lehká váha
Jaroslav Pokorný 🇨🇿🆚🇨🇿 Jan Široký
2. kolo TKO
Velterová váha
Andreas Michailidis 🇬🇷🆚🇧🇷 Leandro Silva 
Na body
Velterová váha
Louis Glismann 🇩🇰🆚🇨🇿 Andrej Kalašnik
Na body
Velterová váha
Christian Jungwirth 🇩🇪🆚🇪🇸 José Antonio Reis
Na body
Velterová váha
Alex Lohoré 🇫🇷🆚🇸🇰 Samuel Krištofič
Na body
Velterová váha
David Kozma 🇨🇿🆚🇵🇱 Lukasz Siwiec
Na body

David Kozma