Kabayel je novým Evropským šampiónem!

Agit Kabayel Neporažený německý boxer Agit Kabayel dokázal na domácím galavečeru v Bochumi vymazat chorvatského soupeře a získal Evropský titul EBU v těžké váze!

Třicetiletý německý boxer Agit Kabayel (22-0-0, 14 KO) pás EBu již v minulosti držel, když vybodoval belgického boxera Herveho Hubeauxe (33-3-0, 14 KO). Pás držel dva roky než jej uvolnil a v červenci 2020 si zaboxoval o Kontinentální titul WBA.

zatím ničí vše co se mu postaví do cesty. Již v únoru 2017 získal Evropský pás EBU, když vybodoval Belgičane Herveho Hubeauxe. Pás následně třikrát obhájil, když postupně porazil Derecka Chisoru, Miljana Rovcanina a také Ukrajince Andrii Rudenko.

Poté měl v držení Kontinentální titul organizace WBA, který získal výhrou nad řeckým boxerem Evgeniosem Lazaridisem a následně jej obhájil nad americkém veteránem Kevinem Johnsonem, kterého po jasné dominanci dokázal jednomyslně vybodovat.

Včera se vrátil k Evropskému pásu EBU a do cesty se mu postavil dvaatřicetiletý chorvatský válečník Agron Smakici (19-1-0, 17 KO). Zápas však měl naprosto jednoznačný průběh, Kabayel jasně dominoval a ve třetím kole poslal Chorvata do počítání. Ten sice ještě chvíli v boji pokračoval, ale nakonec ho správně ringový sudí odmával.