Brandon Figueroa získal prozatímní světový titul!

Brandon Figueroa vs Mark MagsayoBývalý světový šampión super bantamové váhy Brandon Figueroa dokázal v nočním zápase jasně dominovat a vybodovat Filipínce Marka Magsaya a získat prozatímní světový titul organizace WBC!

4.3.2023 – Toyota Arena, Ontario, USA
Pérová váha
Brandon Figueroa 🇺🇸🆚🇵🇭 Mark Magsayo
Gary Ritter 117:109
Fernando Villarreal 117:109
Zachary Young 118:108

Šestadvacetiletý americký boxer „The Heartbreaker“ Brandon Figueroa (24-1-1, 18 KO) získal v květnu 2021 světové tituly WBA a WBC v super bantamové váze, když ve vyrovnaném souboji nakonec v sedmém kole knockoutoval tehdejšího šampióna divize Luise Neryho. Tituly však udržel jen půl roku, protože jej již v první obhajobě vybodoval Stephen Fulton.

Brandon Figueroa vs Mark Magsayo

Loni v červenci přešel do pérové váhy a při svém debutu na galavečeru v San Antoniu v šesti kolech vyprovodil mexického boxera Carlose Castra. V noci se postavil k první titulové bitvě v pérové váze a v souboji o prozatímní světový titul organizace WBC změřil síly se sedmadvacetiletým filipínským boxerem Markem Magsayem (24-2-0, 16 KO).

Figueroa začal zápas pomaleji, ale každým kolem zvyšoval tempo a také především dominanci v ringu. Ve druhé polovině zápasu se prakticky Filipínec na amerického boxera věšel, za což mu ringový sudí Thomas Taylor strhl bod v osmém a poté ještě v jedenáctém kole.

Brandon Figueroa vs Mark Magsayo

Američan si naprosto jednomyslně dokráčel za vítězstvím na body a získal prozatímní světový titul WBC. nyní tak je oficiálním vyzývatelem šampióna pérové váhy, kterým je jeho krajan O’Shaquie Foster (20-2-0, 11 KO). Foster získal světový titul WBC minulý měsíc, když dokázal překvapivě jasně vybodovat mexického favorita Reye Vargase.