UFC 285: Jones vs Gane o titul těžké váhy!

Jon Jones vs Ciryl Gane UFC 285Francis Ngannou nebude obhajovat pás těžké váhy a jeho cesta s UFC konči. Na scénu se však vrací legendární Jon Jones, který se střetne o uvolněný titul s Cirylem Gane!

4.3.2023 – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
UFC 285
Těžká váha
Jon Jones 🇺🇸🆚🇫🇷 Ciryl Gane
Přímý přenos na Premier Sport!

Šestatřicetiletý Francis Ngannou získa titul těžké váhy v březnu 2021, když v odvetě knockoutoval ve druhém kole Stipe Miočiče. Následně pás loni v lednu obhájil, když těsně na body přetlačil Ciryla Ganeho. Další zápas však nepřidá, protože neprodloužil s UFC smlouvu.

Francis Ngannou

Ačkoliv prezident UFC se dušuje, že nabídl Ngannouvovi nejlepší možné podmínky, tak stejně odmítl. Dle slov Whita, nebude nikoho přimlouvat a kdo nechce být v UFC, tak tam nebude. Ngannou zároveň musí na operaci, takže se u vidí v průběhu tohoto roku, jestli se do klece vrátí a případně do jaké organizace.

UFC následně rozhodla, že se o uvolněný titul těžké váhy střetnou pětatřicetiletý legendární bývalý šampión polotěžké váhy Jon Jones a dvaatřicetiletý francouzský válečník Ciryl Gane, který má na svém kontě jedinou porážku s Ngannou.

Ciryl Gane

Jon Jones prakticky držel titul v polotěžké váze od roku 2011 až do svého zatím posledního zápasu v únoru 2020, kdy na UFC 247 dokázal jasně vybodovat Dominicka Reyese. Jones se tak vrací po tříleté pauze na místo činu a čeká ho debut v nejtěžší váhové divizi.

Jon Jones